Maltepe'de gerginlik

Maltepe Başıbüyük Mahallesi'nde yaşanan arbede sırasında bazı mahalle sakinleri gözaltına alınırken, bir polis memuru da atılan taşlardan yaralandı. Kendilerini polis araçları ve iş makinelerinin önüne atan kadınlar, erkeklerin gözaltına alınmaması için de polisle karşı karşıya geldi.
Başıbüyük Mahallesi'nde toplu konut ekiplerinin şantiye için geleceği duyumunu alan mahalle sakinleri, barikatlar kurarak ateş yakıp yolları kesti. Ev eşyaları ve büyük taşlarla yolları kapatan vatandaşlar, polisin gazla müdahalesine karşı yüzlerine maske takıp ellerinde su ve limonla önlem aldı.

Gergin bekleyişin devam ettiği sırada toplu konut ekipleri, iş makinesi ve kamyonla bölgeye giriş yapmak istedi. Vatandaşların oluşturduğu barikat dozerle dağıtıldı. Barikatların yıkılması üzerine vatandaşlar
kendilerini araçların önüne attı. Bunun üzerine polis, gruba gaz bombası attı. Buna rağmen tepkilerini sürdüren vatandaşların üzerine tazyikli su sıkıldı.

Polis müdahalesiyle karşılaşan mahalle sakinleri polis ekiplerine taş atmaya başladı. Öfkeli kalabalığın attığı taşlardan bir polis memuru yaralandı. Polise arkadaşları yardım ederken, bazı gösteriler de gözaltına alındı. Çıkan olaylarda bazı bayanlar baygınlık geçirdi. Polis araçları ve iş makinelerinin önlerine kendilerini atan kadınlar, müdahale sırasında erkeklerin gözaltına alınmaması için araya girdi. Bunun üzerine polisle kadınlar arasında arbede yaşandı. Olayların çıktığı bölgede güvenlik
önlemleri devam ederken, gergin bekleyiş de sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler