HABER

Manisa Erol Can'a ağladı

Ankara'da yılbaşı gecesi karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu genç yaşta hayata veda eden 7 öğrenciden birisi olan Erol Can Özdokumacı memleketi Manisa'yı yasa boğdu.

Cenazesi memleketi Manisa'ya getirilen Erol Can'ın cenaze namazı için bugün binlerce kişi Hatuniye Camii'nde biraraya geldi. Törene baba Ahmet Özdokumacı da yakınlarının kollarında getirildi. Manisa'da uzun yıllar Saruhan Otel'in müdürlüğünü yapan Ahmet Özdokumacı yaklaşık 2 yıl önce yüksek tansiyon nedeniyle kısmi felç geçirdikten sonra hastaneye yatırılmıştı. Son 2 aydır Ankara GATA'da tedavisine devam edilen talihsiz baba oğlunun öldüğünü öğrenince bir şok daha yaşadı.

Yağmur altında oğlunun cenazesine gelen ve yürüyemediği için sandalyeye oturtulan baba Ahmet Özdokumacı, oğlunun tabutuna bakarak gözyaşı döktü. Anne Zeliha Dokumacı da çevresindekilerin yardımıyla eşinin yanına gelerek ona sarılıp, "Yavrumuz gitti, oğlumuz, kuzumuz gitti. Yandık Ahmetim" diyerek gözyaşı döktü. Acılı baba eşinin yanağını okşayarak teselli etmeye çalışırken ağlayarak tepki verebildi. Anne acıya dayanamayarak fenalaşınca hazır bekleyen 112 ekibi müdahale ederek, cenaze namazı süresince gözetim altında tuttu.

Öğle namazı kılındıktan sonra camiden çıkan kalabalık, aileye başsağlığı diledi. Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Bülent Kar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve çok sayıda kişi cami avlusunu doldurdu. Yağmur altında Manisa Müftüsü Namık Hisar cenaze namazını kıldırdı. Bu sırada baba Ahmet Özdokumacı sandalyede yakınlarının arasında saf tuttu.

Namazın ardından Müftü Namık Hisar, gence Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diledikten sonra soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı uyarlılarda bulundu. Hisar, daha sonra avludaki cemaatten haklarını helal etmelerini istedi. Genç Erol Can için dua edildikten sonra tabut omuzlara alınarak cenaze aracına götürüldü. Bu sırada anne Zeliha Özdokumacı da yakınlarının yardımıyla yürüyerek araca bindirilirken fenalık geçirdi. Erol Can Kırtık Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler