HABER

Mankenler çılgınlıkta sınır tanımıyor

Çılgınlığın sınır tanımadığı mankenler dünyasında her geçen gün farklı uygulamalar göze çarparken, bunun son örneği manken Çiğdem Savaş oldu. Savaş, 300 YTL veren müşterileri için mutfağa giriyor, hem yemek hem de servis yapıyor.

Bir yıldan bu yana podyumlarda boy gösteren ünlü manken Çiğdem Savaş, Dragos'da bulunan Anthlıs Restoran'a gelen müşterilere özel hizmetler sunuyor. Müşterileri için mutfağa giren güzel manken, hem yemek yapıyor hem de yaptığı yemekleri kendi elleriyle müşterilere sunuyor. Yılbaşı gecesine kadar özel müşterilerine yaptığı yemekleri noel anne kıyafeti ile servis yapan güzel mankenin elinden yemek yemenin bedeli 300 YTL. Büyük adadan gelen özel konukları için Meksika yemeği yapan Savaş, "Ben diğer manken arkadaşlarım gibi özel hayatımla yada albüm yapma telaşıyla gündeme gelmiyorum. Ben Torosların hırçın ve yörük kızıyım. Yaptığım en güzel iş ekmeğimi taştan çıkarırken ailemi namusumu düşünüp sevyemi koruyarak şöhretimi ayakta tutmaktır. Son bir yıl içinde hatta Tugba Özay'ın ardından en çok iş yapan ve en beğenilen manken seçildim. Bugün Anadolu yakasının en seçkin mekanı Anthlıs Restoran ile yıl sonuna kadar yaptığım bir anlaşma ile beni isteyen ve mekana gelen özel misafirlere kendim mutfakta yemek pişirip yine kendim servis yapacağım. Ve aynı zamanda benim için en önemlisi ise bizim yörüklerin yemeklerinide yaparak aylardan beri görmediğim annemin yemeklerine olan hasretime son vereceğim" dedi.

Özel hizmet sırasında giydiği noel anne kıyafetinden memnun olmadığını belirten Savaş, Türk kültürü ile büyüyen Anadolu kızı olarak Amerika kültürünü yansıtmanın kendisini üzdüğünü söyledi. Çiğdem Savaş, "Gönül isterki bende örf ve adetlerimi yaparak Türk toplumuna iyi örnek olayım. Ancak işim gereği üzerime hiç yakışmasada noel anne olarak hizmet veriyorum. Öyle anlar oluyorki bazı müşteriler yada hayranlarım bu konuda bana kızıyorlar. Gönül isterki bunların hiç biri olmasın, yaklaşan kurban bayramının telaşını insanlara yansıtayım. Ama bizim Türk toplumu özenti ve gösterişi çok seviyor. Sevmeseler bizlere kucak dolusu paralar verip bu kıyafetlerle yemek yemek istemezler" diye konuştu.

Bakışlarıyla yürekleri hoplattığını da belirten Savaş, "Meslek hayatımı en iyi şekilde yaparken kesinlikle hayatıma birini sokmayı düşünmedim. Çünkü ben Romeo'yum benim elime erkek eli değemez. Hele sanat dünyasından ve İstanbul gece hayatından hiç biri bana yaklaşamaz" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön