HABER

Mansur Yavaş istemişti! Melih Gökçek zırhlı aracı teslim etti: Israrlı yaygara üzerine...

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisine tahsis edilen zırhlı aracı Ankara Büyükşehir Belediyesine teslim etti. Gökçek, dün attığı tweet ile aracı teslim edeceğini, ''Mansur Yavaş'ın ısrarlı yaygarası üzerine iade ediyorum'' sözleriyle duyurmuştu. Teslimat sonrası ise Ankara Büyükşehir Belediyesi açıklama yaptı.

Mansur Yavaş istemişti! Melih Gökçek zırhlı aracı teslim etti: Israrlı yaygara üzerine...

Ankara’nın eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Valiliği tarafından kendisine tahsis edilen zırhlı aracı dün sosyal medyadan yaptığı paylaşımla teslim edeceğini duyurdu.

GÖKÇEK SOSYAL MEDYADAN DUYURMUŞTU

Gökçek, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Bugüne kadar valiliğin güvenliğim dolayısıyla bana valilik kararıyla tahsis ettiği zırhlı aracı, Mansur Yavaş'ın ısrarlı yaygarası üzerine hakkım olduğu halde iade etmeye karar verdim. Yarın aracı teslim ettiriyorum.”

Screenshot_15

İNCELEME YAPILACAK

Bu paylaşımın üzerine Melih Gökçek, kendisine teslim edilen zırhlı aracı bugün Ankara Büyükşehir Belediyesine teslim etti. Teslim alınan araçta inceleme yapılacağı belirtildi.

Screenshot_16

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada ise şunlar kaydedildi: "Görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan Melih Gökçek'ten Belediyemize ait olan zırhlı araç teslim alınmıştır. Aracın son durumu hakkında detaylı incelemeler yapılıp sonucu kamuoyuyla paylaşılacaktır. Bununla birlikte, aracın zırhlanması ve sonrasında buna bağlı olarak meydana gelen motor arızası ile ilgili yapıldığı iddia edilen usulsüz işlemlere ilişkin Teftiş Kurulu Başkanlığınca gerçekleştirilen inceleme de yakın zamanda tamamlanarak kamuoyuyla paylaşılacaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak, görevinden istifa ettirilerek kurumumuzdan ayrılan kişiden, eşinin yönetici olduğu vakfa, malum spor kulübü derneklerine ve aile dostu olduğu bilinen kişilere ücretsiz tahsis edilen veya uzun süreli kiralanan yerleri de bir an evvel iade etmesini bekliyoruz. Zira milletin mali olan bu taşınmazlar, kiralayan kişiler tarafından üçüncü şahıslara kiralanmakta olup Belediyemizin elde etmesi gereken kazançların katbekat fazlası bu vakıf, kulüpler ve ailelere gitmektedir. Kurumumuz da bu konuda tüm hukuki süreçleri uygulamakta ve tıpkı zırhlı cip konusunda olduğu gibi israrla takip etmektedir."

Screenshot_17

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön