HABER

Mardin'de soğuk hava şartları

MARDİN (İHA) - Mardin'de 15 gün önce başlayan ve aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı, yerini eksilere varan soğuk havaya bıraktı. Hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düşmesiyle banka ATM'lerinin donmaması için elektrikli sobalarla önlem alınırken, çatılardan sarkan buzlar ise yarım metreye kadar ulaştı.

İş ve Halk bankaları, ATM cihazlarının donmaması için cihazların bulunduğu yeri elektrikli sobayla ısıtmaya çalışırken, vatandaşlar ise olası bir yangın ve arıza durumunda, hiç kimsenin kontrol ve müdahale edemediği ATM cihazlarının içine konulan elektrikli sobaların büyük bir tehlikeyi beraberinde getirdiğini öne sürdü.
Öte yandan, soğuk havaya rağmen, il ve ilçelerde kapalı bulunan 50 köy yolunun yeniden açılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışı durmasına rağmen tipi yüzünden çalışmaların güçlükle yürütüldüğünü, il ve ilçelerde 20'ye yakın ekibin, yolların açılması için geceli gündüzlü çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Yağışların ardından şehir merkezinde hissedilen hava sıcaklığının eksi 10 dereceye kadar düştüğünü dile getiren meteoroloji yetkilileri ise, soğuk havanın birkaç gün daha devam edeceğini ifade etti. Bu arada, kötü hava şartları yüzünden birçok belde ve köye elektrik verilemezken, il ve ilçe merkezlerinde elektriklerin sık sık kesilmesine ise vatandaşlar tepki gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler