Marmara Üniversitesi Pandemi Hastanesi görüntülendi! Koronavirüs hastaları böyle tedavi ediliyor

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başıbüyük Ek Hizmet Binası koronavirüs hastalarına hizmet veriyor. Hem Türkiye'den hem de dünyadan gelen kovid-19 hastalarına şifa kaynağı olan hastane, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine pandemi hastanesi olarak kullanılmaya başlanmıştı. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başıbüyük Ek Hizmet Binası'ndaki çalışmaları görüntüledi.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmail Cinel, AA muhabirine yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisinin Türkiye'de ilk çıktığı günden bu yana hazırlıklara başladıklarını söyledi. Türkiye'de 19 Nisan itibarıyla yoğun bakımda 1950 hasta ile zirveye çıktığına dikkati çeken Cinel, sözlerini şöyle sürdürdü:

"7 Nisan'da bu hastanemizi hizmete aldık. Vakaların ilk görüldüğü günden itibaren 20-25 gün içerisinde Marmara Üniversitesi’nin Başıbüyük’teki kendi binasında uzun süredir yapımı devam eden binayı devreye almamızın çok faydalı olacağını düşündük. Hastanemiz 25 gün içerisinde kovid-19 merkezi olarak sadece Kovid-19 hastalarının kabul edildiği bir yer olarak devreye sokabilmeyi başardık. "

'İSTANBUL VE TÜRKİYE İÇİN İLKTİ'

"İstanbul için ve Türkiye için bir ilkti bu. Bu bir üniversite hastanesinin ek bir hastane açarak kovid-19 açısından bir yol almasıydı. Nitekim bu hastanede 535 yatak var. Bunların 365 tanesini tek kişilik oda şeklinde tasarlarken 60 tane yoğun bakım yatağını da anında hizmete soktuk."

'40 TANE EK YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HAZIR BEKLETİLİYOR'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Yuz ustu unce italya da gorundu bizimkilerde kendi bulusu
Ne diyosun be, sırf yazmış olmak için yazmışsın. Üç kelime yazmışsın, onu da yanlış yazmışsın.
allah yardimcilari olsun tüm hastalarin
düşmanım bile ölecekse bu şekilde ölmesin. insanoğlu için acı bir tablo
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler