Marmara Üniversitesi'nden Şehir Üniversitesi açıklaması

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)'ün Şehir Üniversitesi kararına ilişkin açıklamada bulundu. Yapışan açıklamada, "İstanbul Şehir Üniversitesi'ndeki eğitim-öğretim ve akademik faaliyetleri ilgili mevzuat çerçevesinde yürütecektir. İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin hakları Marmara Üniversitesi'nin garantörlüğü altındadır." denildi.

Marmara Üniversitesi'nden Şehir Üniversitesi açıklaması

Açıklamada, "Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 19.12.2019 tarihli toplantısında "Yükseköğretim Denetleme Kurulu'nun 17.12.2019 tarihli inceleme raporu ve 18.12.2019 tarihli kararı değerlendirildiğinde; İstanbul Şehir Üniversitesi'nin mevcut mali durumu itibariyle eğitim-öğretim faaliyetinin sürdürülemeyeceği; öğrencilerin ve akademik ve idari personelinin mağduriyetinin büyüyeceği ve eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamasının kaçınılmaz hale geleceği anlaşıldığından Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 25/d-3 maddesi uyarınca İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin geçici olarak durdurulmasına ve idaresinin garantör üniversite olan Marmara Üniversitesi'ne devrine" karar verilmiştir." hatırlatması yapıldı.

"ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİN HAKLARI MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NİN GARANTÖRLERİ ALTINDADIR"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türkiye'nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biri olan Marmara Üniversitesi, garantörlük ve hukuki sorumluluğunun bir gereği olarak, İstanbul Şehir Üniversitesi'ndeki eğitim-öğretim ve akademik faaliyetleri ilgili mevzuat çerçevesinde yürütecektir. İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencilerinin hakları Marmara Üniversitesi'nin garantörlüğü altındadır. Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyet ile karşılaşmaması için gerekli tedbirlerin ivedilikle alınacağı hususunu başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere bütün kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Ee sen kalkıp yeni parti kurararsan hemen alırlar elindeki üniversiteyi, davutoğlu sen zaten adam olsaydın bu adama başbakanken sesini çıkarırdın çıkarmadın çünkü sende aynı şeyin sarısısın, bu ülkeyi siz gibilerin ellerinden imamoğlu kurtaracak inş
BU ÜNİVERSİTEYİ DE TARİHİN KARANLIK SAYFALARINA GÖMDÜNÜZ! AMA YANDAŞ SİMİTÇİYİ KURTARMAK İÇİN ZİRAAT GÖREV ZARARI BİLE AÇIKLADI, NOKTA!
E o kadar diploma düzenledi adamlar, bi kıyak gerekiyordu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler