HABER

Marmara'da şiddetli lodos!

Marmara'yı etkisi altına alan şiddetli lodos, deniz ulaşımını aksattı, evlerin çatılarını uçurdu.

Marmara'da şiddetli lodos!

İstanbul'da uzun süredir aralıklarla devam eden lodos etkisini artıyor. Lodos nedeniyle deniz ulaşımında çok sayıda sefer iptal edilirken, Meteroloji yetkilileri rüzgarın fırtına şeklinde eseceğinden soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmelere karşı vatandaşları uyardı.

[**

**](http://havadurumu.mynet.com/)

ÇATILAR UÇTU!
Bursa'da öğleden sonra başlayan ve saatteki hızı 60 kilometreyi bulan şiddetli lodos şehirde hayatı olumsuz etkiledi. Lodosa dışarıda yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Vatandaşlar şiddetli rüzgarda savrulmamak için bir birlerine tutarak yürümeye çalıştı. Fomara'da bir marketin tentesi uçtu. Uçan tente vatandaşlara ve araçlara çarpı.

Uludağ eteklerinde olduğu için her lodosta çatıları uçan Kaplıkaya Mahallesi sakinleri yine zor anlar yaşadı. Keklik Sokağı'nda bir evin çatısı uçtu. Uçan çatı önce İdeal Sitesi'ndeki Kemal Karadağ'a ait dairenin duvarına çarptı. Yatak odasının duvarını yıkan çatı, daha sonra iki aracın üzerine düştü. İki otomobil büyük hasar görürken, vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. Kimsenin yaralanmaması tek teselli kaynağı oldu.

Evi zarar gören kadın ağlarken, eşi Kemal Karadağ ise, "O esnada ben evde değildim. Uçan çatı tam yatak odamıza isabet etmiş. Allah korudu" dedi.

Bu arada, fırtınaya yakalanan çocukları korumak için polisler seferber oldu. Polisler, başlarına çatılardan bir şey düşmemesi için çocukları kollarının altına alarak korudu.

Sabaha kadar sürmesi ve şiddetinin zaman zaman 75 kilometreyi bulması tahmin edilen lodosun yarın sabah yerini yağmura bırakması bekleniyor.

DENİZ ULAŞIMI İPTAL!
Şehir Hatları ve İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş'nin bazı seferleri kuvvetli lodos nedeniyle iptal edildi. Alınan bilgiye göre, Şehir Hatları'nda Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Beşiktaş-Üsküdar, Bostancı-Adalar ve Kabataş-Adalar seferleri iptal oldu.

İDO'nun Bostancı-Kadıköy-Yenikapı-Bakırköy, Bostancı-Kabataş, Kabataş-Adalar-Bostancı seferleri ile Sirkeci-Harem araba vapuru seferleri de gerçekleştirilemiyor.

Bu akşam saat 20.15 ve 21.30'daki Yalova-Pendik ile 19.30'daki Yenikapı-Yalova hızlı feribot seferlerini karşılıklı olarak durduran İDO, 19.30'daki Yalova-Kartal-Bostancı ve yarın saat 09.30'daki Bursa-Yenikapı-Kadıköy deniz otobüsü seferlerinin de iptal edildiğini duyurdu.

Çanakkale'de de gece yarısından itibaren etkili olan lodos, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor.

AA muhabirinin, Çanakkale ile adalar arasında ulaşımı sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkililerinden aldığı bilgiye göre, saatteki hızı 50 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle Gökçeada'dan Kabatepe'ye 16.30, Kabatepe'den de Gökçeada'ya saat 18.00'da yapılması planlanan seferler iptal edildi.

Yetkililer, rüzgarın şiddetini azaltmasının ardından iptal edilen seferlerin normale döneceğini, diğer hatlarda şu an için herhangi bir aksama yaşanmadığını bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ALLAH!ım fırtınayı kes bol balık ihsan eyle YARABBİM
vapur seferleri niye iptal oluyor 50km rüzgarda vapurmu batacak o zaman zaten şansa yaşıyoruz.:S
demek sen hiç lodosta vapura binmemişsin,bir kere denk geliresen görürsün üçün birini.
Geri Dön