Matematik öğretmeni 9 kız öğrenciye bunları yaptı

Konya'da 6'ncı sınıftaki 9 kız öğrencisini öpüp, elle taciz ettiği iddiasıyla geçen yıl 29 Mayıs'ta tutuklanan matematik öğretmeni O.A. (60), adli kontrol şartıyla tahliye oldu. Hakkında soruşturma başlatıldığında emekli olan O.A. hakkında hazırlanan iddianamede her bir çocuk için 'çocuğun cinsel istismar' suçundan 8 yıldan 15 yala kadar hapis cezası istenmişti. Kız öğrencilerin, "Öğretmen beni, 200,300 kere öptü, 'oynaşmak istiyorum' dedi" ifadeleri kan dondurdu

Matematik öğretmeni 9 kız öğrenciye bunları yaptı

Merkez Selçuklu ilçesindeki bir ortaokulda, geçen yıl 6'ncı sınıftaki 9 kız öğrenci, rehber öğretmene gidip, matematik öğretmeni O.A.'nın kendilerini öpüp, ısırdığı ve elle taciz ettiğini öne sürdü. Okul yönetiminin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirilmesi üzerine geçen yıl Mayıs ayında hakkında idari soruşturma başlatıldı. O.A., soruşturmadaki savunmasında öğrencileri öptüğünü; ancak kötü niyetinin olmadığını ileri sürdü. O.A. "Öğrencileri öpüyorum, ama bunu kötü niyetle yapmıyorum. Ben bilemedim olayın buralara geleceğini. Yanlış anlaşılacağımı düşünemedim" dedi.

'ÖĞRENCİLERİ NİÇİN ISIRDIN'

Soruşturmada öğrencileri niçin ısırdığı yönündeki soruya ise O.A., ''O çok az müdür bey. Benim kötü bir niyetim yok. Yanlış anlaşıldım" diye konuştu. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alınan öğretmen O.A. hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı'na da suç duyurusunda bulunuldu. O. A. da dilekçesini verip emekli oldu.

'SORU ÇÖZERKEN SARILIP, ÖPÜYORDU'

Şikayet üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında O.A. 29 Mayıs günü çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 9 kız öğrencinin Çocuk İzleme Merkezi'nde (ÇİM) ifadeleri alındı. Bir kız öğrenci ifadesinde, "Soru çözdüğümüzde sarılıp öpüyordu. Bana, 'Çok tatlısın' diyordu. Ben ilk başlarda bu davranışları babacan bir tavır olduğunu düşünüyordum. Sonradan öyle olmadığını anladım" dedi.

Başka bir kız öğrenci de erkek öğrencilere kötü, kız öğrencilere ise iyi davrandığını ileri sürerek, ''Çözemediğimiz soruları öğretmene sorduğumuzda bize sarılıp, elini omzuma atarak taciz ediyordu. Erkek öğrencilere kötü davranırdı'' diye konuştu.

Tacize uğradığını öne süren bir başka kız öğrenci ise, öğretmenin durup dururken kendisine sarılarak 'Seni seviyorum' dediğini, sık sık eliyle tacizde bulunduğunu ileri sürdü. Öğrenci, ''Beni 200- 300 kere öpmüştür. Başka arkadaşlarımı da öperken gördüğüm oldu" şeklinde ifade verdi.

Bir öğrenci de, "Anlamadığım bir soruyu sorduğumda bana 'her şeyi bırakıp seni öpeyim' dedi.1'inci dönem 5-6, ikinci dönem 2-3 defa öptü. Bir gün tahtada soru çözdüğüm sırada 'seninle oynaşmak istiyorum' dedi. Ben de 'Git kiminle oynaşıyorsan oynaş' dediğimde bana 'sana küstüm konuşmayacağım' dedi" diye konuştu.

Mağdur öğrencilerden biri de öğretmeninin kendilerine, "Siz benim meleklerimsiniz" diye hitap ettiğini, diğer öğrenci ise kendisini öperken, "Seni okulda başka, dışarıda başka seviyorum" dediğini söyledi.

'BANA İFTİRA ATILDI'

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede her bir çocuk için 'çocuğun cinsel istismar' suçundan 8 yıldan 15 yala kadar hapis cezası istenen O.A. hakkında 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Duruşmada suçlamaları kabul etmeyen O.A., "Ben böyle şeyler yapmadım. Hepsi iftiradan ibaret. Sınıfta konuşanları tahtaya yaz diye görevlendirdiğim öğrencimden bu görevi geri alınca, öğrenci iftira attı'' dedi.

TAHLİYE EDİLDİ

Davanın 9'uncu duruşmasında tutuklu sanık O.A. ve mağdur avukatları hazır bulundu. Tanık ve sanık avukatının savunmasının ardından Cumhuriyet Savcısı son mütalaasını verdi. Mütalaada, O.A.'nın tutuklu kaldığı süre, delil durumu, delillerin yeterince toplanmış olması dikkate alınarak tahliye edilmesi istendi. Mahkeme heyeti de O.A.'nın adli kontrol ve yurt dışına çıkma yasası şartıyla tahliye edilip, tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Duruşma, ileri bir tarihe ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
şimdi ben desem kız ve erkek eğitim sistemini ayıralım ,koro halinde laiklik dersiniz .allah işte böyle layığımızı veriyor .
cüpbeli kız çocuklarını erkek öğretmenler okutamaz degince yer yerinden oynuyor buyrun işde
hee yani sana göre kızlar ahlaksız adam sütten çıkmış ak kaşık öylemi
olayı laikliğe , karma eğitime filan bağlayan üstün zekalar, Vakıflarda ve Kur'an kurslarında yaşanan ERKEK çocuklara tecavüz vakalarını bir araştırın bakalım kaç tane mesle Ahlaktir ahlak...
al benden de o kadar... ne çabuk unuttunuz ensar vakfını
Bunun gibi pedofilikleri dışarda dolaştıranlar utansın.
hiç öğretmen böyle bir şey yaparmı ?onların hipokrat yemini yokmu ?yok ise işte sebebi hipokrat yemini etmemeleri .derhal yemin metni hazırlansın .hem onlar küçük yaşta evlenmemişler ,flört etmişler .hani vardı ya tilki şarkıcı 16 yaşında flörtü 32 yaşında .
beyinleri olmayan dindar kesim laiklik kavramını bi öğrenin siz önce... Ensar vb vakıflarda erkek çocuklarına tecavüz ettiniz hepiniz tüm dindar geçinip sapık ve pedofili hacı hocalar...
sınıflara kamera her yere kamera 60 yaşında sapık birde torunun yaşında
@real1903 sınıflara kamera her yere kamera, EVET KAMERA TABİİ
gerçekten böyle bir şey varsa derhal memuriyetten atılmalı
ve bu öğretmen serbest hemi neden derseniz çünkü taraf göt kılı yalama ve işit zihniyetli bu tür yaratıklar ne yaparsa yapsın bu hükümet ten ceza yoktur enser emsaldir lanet olsun toopunuza
haber asıldızda olabilir dediği gibi iftirada olabilir cocuklar sandığımızdan daha tehlikrli oldu trknoloji yüzünden iyi araştırmak gerrkir 60 yıllık öğretmen öylr bişeyi bi anda yapmışsa daha önce nrden yapmamış yapmışta sesmi çıkarmamış hikaye gibi geliyor kesin yargıya varmamak gerekir geçenlerde annesinin sevgilisine kedisini taciz ediyor diye iftira stan bi kız vardı bu bukadar basit aslında
Diğer Haberler