Matkap, hakkındaki iddialarla ilgili konuştu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, basında yer alan fişlemelere dayalı suçlamalar konusunda yazılı bir açıklama yaptı.

Matkap açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Sayın Genel Başkanımız'ın daha önce dikkat çektiği gibi, yerel seçimlere giderken CHP'nin yükselişini önlemek, AKP'nin çöküşünü gözlerden gizlemek için tertipler, operasyonlar başladı. Başbakan Erdoğan, 'CHP Genel Başkanı'nın attığı her adımdan haberdarız' sözleriyle zaten bu ve benzeri tertiplerin olacağını itiraf etmişti.

Bugün bazı gazetelerde yer alan benimle ilgili 'rakı kaçakçılığı' dahil, söylentiye dayalı diğer suçlamalar da bu tertibin bir parçasıdır. Ancak polis devletinde görülebilecek bu iftira kampanyasını lanetliyor ve diyorum ki, 'Başbakan Erdoğan ne kadar viski - altın kaçakçısı ise ben de o kadar rakı kaçakçısıyım.' Sadece bunu söylemekle kalmıyorum. İki elim, iç ve dış politikasıyla çamura saplanan ve Türkiye'yi de Ortadoğu batağına sürükleyen AKP'nin hizmetinde olanların yakasında olacaktır. Benim dokunulmazlığım yok, kendi hakkımda da, müfteriler hakkında da suç duyurusunda bulunacak ve hesap soracağım. İktidar kaynaklı fişlemeler ile suçlamaları, bu tertibi hazırlayanların suratına çarpacağım. Bunu herkes görecek.”

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
HABER CHP KAYNAKLIYSA KESİN YALANDIR..HİÇ ŞÜPHE BİLE ETMEM CHP DEMEK DEMOGOJİ VE YALAN DEMEK
Bende albayrakmurat69 kaynaklı her türlü yorum,yalaka ve yanlıdır,diye hiç bir şüphe duymam,Çünkü yaptığı demogoji ve yalan üzerine kuruludur,Belliki CHP çok acıtmıştır canını diye düşünürürm.
yalanın-talanın daniskası yaşanıyor millet hala daha anlamıyor..üçüncü paket açıklanacak ya.. bşk nın dili varmıyor acıklmaya.. hasta oldu adamcağız..neyse zararın neresinden dönerse kardır sayın bşk..sen türk milletini arkana al..abd-ab vız gelir korkmana gerek yok..
Diğer Haberler