HABER

McLaren Hamilton için küçük bir takım düşünüyordu

Ron Dennis, McLaren'daki önde gelen bazı isimlerin gelecek yıl Lewis Hamilton'a daha küçük bir takımda görev verilerek tecrübe kazanması fikrinde olduğunu itiraf etti.

2007'de Fernando Alonso'nun yanında yarışacak olan Hamilton'ın Spyker'a geçebileceği yönünde Spyker ile İngiliz pilotun menajeri arasında yoğun görüşmeler olduğu iddia edilmişti. Ancak McLaren patronu Hamilton'la sözleşme imzalayarak, genç pilotu takımda tutmayı tercih etmişti.

Dennis, İspanyol basınında yayınlanan açıklamasında, "Lewis'in başka bir takıma gitme ve üzerindeki onca emeğimizi ciddi şekilde tehlikeye atabilecek birçok uygun olmayan tavsiyeyi kabul etme riskinin farkındaydık" dedi.

21 yaşındaki Hamilton'ın babası Anthony ise Dennis'in oğluna güvenerek gelecek yıl yarış koltuğuna geçirme kararına tam destek verdiğini söyledi. The Voice'a konuşan Anthony Hamilton, haberi büyük sevinçle öğrendiğini hatta bu arada sakatlandığını belirtti.

Anthony, "Oğlumun seçildiğini televizyonda görünce sevinçten zıplarken ayak kasım zarar gördü. Bir an için bunun gerçek olamayacağını düşündüm. Canım yandı ama buna değer" dedi.

Ayrıca Dennis'e, yıllardır oğlunu himaye etmesinden dolayı minnettar olduğunu vurgulayan Hamilton'ın babası, "Ron elinden tutmasaydı biz şu an burada olamazdık. Biz çok parası olan bir aile değiliz. Açıkcası hiçbir zaman oğlumun motor yarışları için binlerce sterlin harcama riskini alamazdık" diye konuştu.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler