HABER

McLaren'dan Renault'ya Alonso ricası

McLaren, Fernando Alonso'nun gelecek hafta İspanya'daki testlere katılabilmesi için Renault'dan İspanyol pilotun sözleşmesini erken feshetmesi talebinde bulundu. McLaren Yönetim Kurulu Başkanı Martin Whitmarsh, takımın Woking'deki merkezinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Alonso'nun yıl sona ermeden McLaren kokpitine geçeceği yönünde hala umutlu olduğunu kaydetti.

Whitmarsh, "Bu konuda samimi olmak gerekirse, Alonso'yu mümkün olan en kısa sürede araçta görmek istiyoruz. Yeni bir test haftası başlayacak. Renault'dan Alonso'nun kendileri için yaptıklarını da dikkate alarak İspanyol pilotu serbest bırakmasını isterdik. Bu yönde de bir talebimiz oldu. Eğer "tamam" derlerse, Alonso bizimle testlere çıkabilecek" dedi.

İlk şampiyonluğunun ardından 2007'de McLaren-Mercedes'e geçme kararı alan 25 yaşındaki İspanyol pilot, Renault ile olan sözleşmesi yıl sonuna kadar devam ettiği için halihazırda McLaren'ın kokpitine geçemiyor.

Cuma günü Monaco'daki FIA ödül töreninde Renault takım patronu Flavio Briatore ile konuşmayı umduğunu söyleyen Whitmarsh, "Fernando'yu araça ne kadar erken geçirebilirsek o kadar iyi. Flavio, Cuma gecesi iki şişe şampanyadan sonra, onay verirse, hemen Alonso'yu gelecek hafta kokpite oturtacağız" diye konuştu.

Whitmarsh, "Alonso'yu bu yılki test programı içine almadık. Ancak şu an için bunun olma ihtimali de mevcut. Yine de "hayır" derlerse buna saygı duyarız. Ancak son ana kadar talebimizi sürdüreceğiz" dedi.

Öte yandan Ferrari'nin yıl başından önce Kimi Raikkonen ile testlere çıkma planları olmadığını kaydeden Whitmarsh, İtalyan ekibinden bu yönde bir talep gelmediğini belirtti.

TurkiyeF1.Com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön