HABER

McLaren'den, Alonso yalanlaması!

McLaren Mercedes takımı, Fernando Alonso ile görüştüğü iddialarını yalanladı. Takımdan konuya ilişkin bir yapılan açıklamada, McLaren Mercedes'in 2 kez dünya şampiyonu olan İspanyol pilot Alonso veya menajeri ile herhangi bir görüşme yapılmadığı kaydedildi.

İspanyol spor gazetesi AS, McLaren Mercedes'in Alonso'ya teklifte bulunduğunu, eski sözleşmesiyle aynı maddeleri içeren bir anlaşma sunduğunu bildirmişti. Alonso'nun, sözleşmede yenilik yapılması halinde teklifi düşüneceğini duyuran yayın organı, bu yeniliklerden birini "Alonso'nun takım arkadaşı Lewis Hamilton'dan farklı stratejiler belirleme isteği" şeklinde tanımlamıştı. Gazete ayrıca, takım patronu Ron Dennis görevde kalmaya devam ederse Alonso'nun takıma dönmek istemeyeceğini de iddia etmişti.

McLaren Mercedes, yönetimle ters düştükten sonra takımdan ayrılan Alonso'nun yerine yeni bir pilot arıyor. Alonso'nun 22 yaşındaki İngiliz takım arkadaşı Lewis Hamilton, ilk sezonunda Ferrari pilotu Kimi Raikkonen'in ardından ikinciliği elde etmişti. Alonso ise Hamilton'un bir sıra arkasında yer almıştı.

Öte yandan Alonso'nun eski takımı Renault'nun yanı sıra, Red Bull ve Toyota'nın da İspanyol pilotla ilgilendiği iddia edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön