MEB 8. sınıflar ABİDE raporu yayımladı

MEB, 8. sınıflar için ABİDE yani Akademik Becerilerin izlenmesi ve Değerlendirilmesi raporu yayımladı. Rapor öğrencilerin okulda edindikleri bilgileri günlük hayatta kullanabilme becerilerini değerlendiriyor.

MEB 8. sınıflar ABİDE raporu yayımladı

MEB, öğrencilerin başarı durumunun izlenmesine yönelik olan ABİDE çalışması ile ilgili bir rapor yayımladı. 8. sınıfları kapsayan raporda öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarında edindikleri bilgileri günlük hayatta kullanabilme becerileri ölçülüyor. MEB'in raporda belirttiği üzere çalışmanın amacı öğrencilerin üst düzey zihinsel becerilere sahip olma durumlarını belirlemek, öğrencilerin başarılarını etkileyen duyuşsal, aile ve okul özelliklerinin bu beceriler ile ilişkisini ortaya koymak, illerin eğitimle ilgili çıktılarını ortaya koymak ve iki yıllık periyotlarla tekrarlayarak bu göstergelerin izlenmesini sağlamak.

ABİDE projesi kapsamındaki çalışamalar Fen, Matematik, Türkçe ve Sosyal bilimler alanlarında uygulanmış ve Türkçe alanında özellikle okuma becerilerine odaklanılmış. ABİDE projesinin 8. sınıflar ile ilgili raporuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ABİDE 8. sınıflar raporu için tıklayınız

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler