HABER

MEB, BİLSEM'e öğretmen alacak

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin bireysel yeteneklerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla kurulan Bilim ve Sanat Merkezleri'ne (BİLSEM) öğretmen alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla kurulan Bilim ve Sanat Merkezleri'ne ve bundan sonra açılacak yeni merkezlere öğretmen alacak. Öğretmen seçimi, bilgisayar, biyoloji, coğrafya, türk dili ve edebiyatı, fen ve teknoloji, fizik, kimya, İngilizce, matematik, ilköğretim matematik, müzik, rehberlik, resim, tarih, Türkçe, sosyal bilgiler, sınıf öğretmenliği ve felsefe alanlarında yapılacak.

Öğretmen başvurularında mezun olduğu bölüm değil, atama kararnamelerindeki branşı esas alınacak ve son beş yıl içinde almış oldukları LES ve ALES puanları değerlendirilecek. Adayların ALES'ten sözel bölümler için 60 puan ve sayısal bölümler için 65 puan almış olması gerekiyor.

Başvurular 24 Aralık 2007-18 Ocak 2008 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr veya http//:orgm.meb.gov.tr adresinden yapılabilecek. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön