MEB'den son dakika açıklaması: '10 Kasım Programı'na yönelik soruşturma kapsamında okul müdürleri görevden uzaklaştırıldı

Son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı'na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında bazı okulların müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma kararı alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasında, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı kapsamında, bazı okullarda günün anlam ve öneminden uzak ve kamuoyunda olumsuz algıya sebebiyet veren nitelikte etkinliklere yer verildiğinin tespit edildiği bildirildi.

Açıklamada, "Bakanlık Maarif Müfettişlerince titizlikle soruşturulmakta olan konunun hassasiyetine binaen, etkinliğin icra edildiği okulların müdürleri hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri alınmıştır. Soruşturma süreci hassasiyetle ve en kısa sürede tamamlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 42 yorum
Tabi Atatürk e alanen küfür serbest yanlış anlamalara neden olacsk leylere soruşturma.
Küfür serbestmi iyi araştır kanunu
@photomen_2017 normalde anayasda serbest değil ama uygulnabiliyormu.
İşte bu elinize sağlık
Bu görüntülere en sert tepkilerden birini Memur-Sen verdi. Gelin görün ki bu 17 okulun müdürü de Memur-Sen'li. İlginç.
@isparaalp44 Memur-Sen'li olmayan okul müdürü yok ki zaten... AKP iktidar olmadan bu sendikanın !!! esamesi okunmazken bir anda %300 artarak üye kaydı oldu.... Yani bu sendikanın !! nasıl bir sendika !! olduğuna siz karar verin...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler