HABER

MEB duyurdu: Mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmıştır

MEB duyurdu: Mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmıştır

Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara’nın Çamlıdere ilçesine atanan bir öğretmenin görevlendirme süreçleriyle ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve konuyla ilgili gerekli hukuki sürecin başlatıldığını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Ankara ili Çamlıdere ilçesine atanan bir öğretmenimizin görevlendirme süreçleriyle ilgili kamuoyu gündemine yansıyan mesnetsiz iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Öğretmen görevlendirme süreçleri ilgili mevzuat çerçevesinde söz konusu eğitim kurumunun ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak planlanmakta olup, Çamlıdere ilçemizdeki öğretmenlerimizin görevlendirme başvuruları da bu koşullar doğrultusunda değerlendirilerek gerçekleştirilmiştir. Öğretmenlerimizin ‘sınav, eş durumu ve sağlık mazereti’ gibi nedenlerle görev yeri değiştirme talepleri yasal hükümlerce güvence altına alınmış haklarıdır. Öğretmenlerimize ve bakanımıza yöneltilen mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Tabi tabi. ben anadoluda il merkezine 110 km olan bir ilcede gorev yapiyorum. bir hakimin eşi de bu ilceye geldi ama geldigi gibi görevlendirme ile il merkezine yollandi. ama kadrosu ilcede. hem ilcenin hizmet puanini aliyor hanfendi hem de il merkezinde elit bir okulda öğretmenlik yapiyor. ADALET diyorlar buna
İl ve ilçe milli eğitim müdürleri eş dost akraba veya akp'nin istediği kişileri diledikleri gibi görevlendirerek Müdür, Müdür Yardımcısı yapıyorlar. Karşıt görüşlü veya karşıt sendikadaki öğretmenlere sürekli mobing uyguluyorlar.
Geri Dön