Meclis, Haberal için olağanüstü toplanmayacak

Silivri Cezaevi'nden tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, 1 Ekim'de Meclis açıldığında yemin edecek.

Meclis, Haberal için olağanüstü toplanmayacak

ANKARA (ANKA)- CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, İçtüzük'te TBMM'nin olağanüstü hallerde toplantıya çağırabileceği ve toplanabileceğinin düzenlendiğini belirterek, Mehmet Haberal'ın yemininin olağanüstü hal kapsamına girmediğini ve bu nedenle olağanüstü toplantı çağrısı yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Silivri Cezaevi'nden tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, 1 Ekim'de Meclis açıldığında yemin edecek.

ANKA'ya konuşan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Haberal'ın yemini için Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırmayacaklarını ifade etti.

İçtüzük'ün TBMM'nin olağanüstü hallerde toplantıya çağırabileceğini ve toplanabileceğini düzenlediğine dikkat çeken Hamzaçebi, "Sayın Mehmet Haberal'ın yemini olağanüstü hal kapsamına girmiyor. Bu nedenle olağanüstü toplantı çağrısını düşünmüyoruz. Yemin etmesi onun yasama faaliyetlerine katılması açısından gerekli bir unsurdur. TBMM tatilde olduğuna göre bu aşamada böyle bir talepte bulunmayı düşünmüyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Milletvekili olma şartları; 1- 25 yaşını doldurmuş olmak. 2- En az ilk okul mezunu olmak 3- Askerlik hizmetini yapmış olmak 4-Kamu hizmetinden yasaklanmamış olmak 5 -Taksirli suçlar hariç 1 yıldan fazla hapis yatmamış olmak 6-Yüz kızartıcı suç islememek 7 -Devlet sırrını açığa vurmamış olmak 8 -İdeolojik ve anarşik suçlara katılmamak 9- Kısıtlı olmama. Mehmet Haberal 4 yıl 3 ay hapis yatıyor. Hem de ergenekon terör örgütüne katılmaktan suçlu bulunarak. Bu durum milletvekili olma şartlarının 5 ve 8. maddesine göre milletvekili olmaması gerekmi yormu? Bu nasıl bir iştir anlamadım.
Chp bunu hep yapıyor! Vatan hainlerini meclise aldırmada bir numaralar. Daha önce de pkk'lıları ( hadep) meclise onlar kendi seçim listelerinden aldırmıştı. Yazıklar olsun... Adam 12 yıl ceza yedi ve yattığı süre dikkate alınarak tahliye edildi. Yani adam suçlu bulundu ve şimdi de milletvekili olacak.. Yuuuuh yani yuuuuuuhh.
Bu adam ne için yemin edecek?
ZATEN TOPLANMAZLAR O YÜZDEN CHP ACELESİ YOK DİYOR..DEMİREL SON KAZIĞINIDA ATTI..BU ADAMI CHP YE YAMADI..SAĞ GÖRÜŞLÜ BİRİ..KEMAL DEMİRELDEN EMRİ ALDI..YERİNE GETİRDİ..MİLLET VEKİLİ YAPTI
Diğer Haberler