HABER

Meclis tatile girdi

TBMM Genel Kurulu, 24. Dönem 3. Yasama Yılı'nı tamamlayarak, 1 Ekim 2013 Salı gününe kadar tatile girdi.

Meclis tatile girdi

TBMM TBMM Genel Kurulu'nun son kabul ettiği kanun, Pan-Avrupa-Akdeniz Tercihli Menşe Kurallarına Dair Bölgesel Konvansiyonun Onaylanmasının Uygun Bulunduğu Hakkında Kanun oldu.Tasarının üzerinde söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, baskı altınta olduğunu, kimseye yapılmayan hakaretlerin, kendisine yapıldığını savundu. Genç, "Çünkü bu milletin, birlik ve bütünlüğünden yanayım, yolsuzluklara, memleketi talan edenlere, hainlik yapanlarla, ihalelerde yolsuzluk yapanlarla savaşıyorum. Bunlara karşı tepki koyunca, bana hakaret ediyorsunuz, saldırıyorsunuz, bu kürsüde kendimi güvenlikte hissetmiyorum" dedi.Genç, en başta TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'un tavırlı davrandığını öne sürerek, "Allah'a havale ediyorum " dedi.

Yakut da Genç'e, "Ben de sizi mahkemeye havale ettim"karşılığını verdi. -Kuaförden garsona kadar herkese teşekkür Yasamı yılının sona ermesi dolasıyla teşekkür konuşması yapan TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Genel Kurul'da, bazısı tartışmalı, bazısı uzlaşmalı önemli yasama çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.Yakut, önemli kanunların kabul edildiğini, denetim faaliyetleri yapıldığını ifade ederek, "Başkanlık olarak, bütün milletvekillerimize, hükümete katılımları için teşekkür ederiz. Çalışmalarımıza, yasama, idari, teknik hizmetlerle destek veren, idari teşkilatımızın Genel Sekreter ve yöneticilerine, Divan'da destek ve yardım sağlayan Kanun ve Kararlar Başkanlığı idarecilerine ve yasama uzmanlarına, stenograflara, işletme birimi teknik personeline, kavaslara, danışmanlara, sekreterlerimize, koruma personeline, lokanta çalışanlarımıza, çay ocakçı ve garsonlara, şoförlere, temizlik hizmeti personeline, kadın ve erkek kuaförlerine, parlamento muhabirleri, Meclis TV çalışanları ve tüm Meclis çalışanlarına teşekkür ediyorum" diye konuştu.Herkese sağlıklı, huzur dolu bir tatil temenni eden Yakut, saha çalışması sürdüreceklere de başarılar diledi.AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, birer teşekkür konuşması yaparak, yeni yasama yılına ilişkin temennilerini iletti. "Daha kimsiye söz yok" diye espri yapan Yakut, söz isteyen milletvekili olup olmadığını da sordu. Yakut, birleşimi 1 Ekim 2013 Salı günü toplanmak üzere kapattı.Yasama yılının tamamlanmasının ardından milletvekilleri birbirleriyle ve Başkanlık Divanı üyeleriyle tokalaşarak, vedalaştı. Yakut, karşı balkonda yer alan foto muhabirlerinin isteği üzerine, el sallayarak, poz verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
3 ay tatil maaşlara songaz devam. meclis yangelyat yeri olmuş, boşta kadro yokmu güzel işmiş. ben fazla para istemem ayda 5 bin e çalışırım.
çalan çırpan hırsızlık dolandırılıcık kimki bu vatan için millet için haksızlık yaptıysa o koltuğa birdaha oturamasın.
uyuya uyuya bir dönemi kapattılar yoruldular tabi.. Tatil onlarında hakkı O maaşa bu kadar çalışılır..
Geri Dön