HABER

Meclis'e çalışmayan telefon alındı!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa milletvekili İsmet Büyükataman, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’e TBMM'ye yeni alınan ancak çalışmayan telefonları sordu.

ANKARA (ANKA)- MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa milletvekili İsmet Büyükataman, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’e TBMM'ye yeni alınan ancak çalışmayan telefonları ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a Ankara-Eskişehir hızlı trenini sordu.

Büyükataman, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in cevaplaması istemiyle meclis başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde milletvekili odalarındaki telefon makinelerinin yenilendiğini hatırlattı. Büyükataman,“Aylardır masalarımızda duran telefonlardan istifa edilememiş, telefonlar kurulmuş fakat bir türlü çalışmamıştır” diyerek şu soruları sordu:

-Söz konusu telefonların alımı için meclis başkanlığı ne kadar para harcamıştır?

-Eski telefonlarımız gayet iyi ve çalışır durumda iken bu telefonlar neden alınmıştır?

-Masalarımızda duran ve çalışmayan bu telefonları ne yapmayı düşünüyorsunuz?"

-"YÜKSEK HIZLI TREN YOLCULARININ CAN GÜVENLİĞİ YOK MU?"

Büyükataman, Meclis Başkanlığı’na sunduğu ikinci soru önergesinde de, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın cevaplandırılması istemiyle Ankara-Eskişehir hattında çalışan Yüksek Hızlı Trenin kazalar ve arızalarla gündeme geldiğine değinerek şu soruları sordu:

"-Ankara-Eskişehir hattında çalışan Yüksek Hızlı Tren(YHT) faaliyete geçtiği günden bu yana kaç kaza olmuş ve bu kazalarda kaç kişi hayatını kaybetmiş veya yaralanmıştır? Bu kazaların maddi zararları ne kadardır?

-Adı geçen bu hattın altyapısı tamamlanmadan hizmete açıldığı ve yolcuların can güvenliği olmadığı iddiaları doğru mudur?" (ANKA)

Geri Dön