Meclisi karıştıran oylama! AK Parti ve CHP milletvekilleri birbirine girdi!

Meclis Sağlık Komisyonu'nda, görüşmesi 12 saat süren görüşmelerdeki 5'inci madde olan 'KHK ile kamudan ihraç edilen ya da güvenlik soruşturması sonucu kamu görevine alınmayan hekimler ile diş tabiplerinin sadece SGK ile anlaşması olmayan sağlık kuruluşlarında çalışma imkanı tanıyan düzenleme' oylamasına geçilmesine CHP milletvekilleri tepki gösterdi. Madde, tartışmaların devam ettiği sırada oylanarak kabul edildi.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nda sağlık çalışanlarına karşı şiddeti önleyen düzenlemenin de bulunduğu 'sağlık torba teklifi' görüşmeleri saat 15.00'te başladı.

Komisyonda yaklaşık 12 saat boyunca teklifin 5'inci maddesi olan 'KHK ile kamudan ihraç edilen ya da güvenlik soruşturması sonucu kamu görevine alınmayan hekimler ile diş tabiplerinin sadece SGK ile anlaşması olmayan sağlık kuruluşlarında çalışma imkanı tanıyan düzenleme' üzerinde milletvekilleri görüş bildirdi.

AK Parti, bir önergeyle 5'inci maddenin oylanmasına yönelik önerge verdi. CHP milletvekilleri ise madde üzerinde görüşmelerin sona ermediğini bu nedenle oylanamayacağını söyleyerek tepki gösterdi. CHP milletvekilleri, bu sırada ayağa kalkıp, masalara vurarak komisyon başkanını protesto etti. Bazı CHP milletvekilleri madde üzerinde oylama yapılırken, komisyon başkanının önünde duran cihazlara dokunarak oylamaya müdahale etmek istedi.

İktidar ve muhalefet milletvekillerinin kavgasını, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, araya girerek önledi. 5'inci madde Komisyon'da tartışmaların sürdüğü sırada oylanarak kabul edildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Hdp'yi Aratmayan Chp... Yazıklar olsun Atatürk'ün partisini getirdiğiniz hale bakın ya
Yazıklar olsun asıl size memleket elden gidiyor bir Atatürkçüler çırpınıyor sizin yüzünüzden bin yıldır ilk defa meclisimiz saldırıya uğradı ölü zamanımızda bile denize döktüğümüz Yunan adalarımızı işgal etti PKK ya 3 ayda binlerce şehit verdik bi onurumuz vardı onuda conilere kurban ettiniz kepaze herifler utanmazlar
@t01t02 1 oy chp ye 1 oy hdp ye diyen insanlar bunlar. açlık grevi yapan dhkpc liler için destek yürüyüşünden tut, ermeni soykırımını anmaktan tut, çanakkale şehitliğinde içki alemi yapan insanların partisi
ne alaka? hdpyle akraba olanlar kim bir arastır bakalim hdpnin silahlı koluna yani pkkya bu kadar tavizi veren kim 16 yılda bu isi bitiremeyen sehit haberlerini her hafta gozumuze sokan bizi kahrrden kim biraz insan olun biraz gercegi gorun be asıl sana yaziklar olsun.
Atatürk' ün adını o pis ağzınıza almayın..Atatürk' ün mirasına sahip çikmayanlarin bize vereceği ders yok.
@t01t02 EYT LİLER OLARAK AKP VE MHP YE TENEKEYİ BAĞLAYACAĞIZ.BU SEFER HEP BİR OLDUK,AİLELER İLE BİRLİKTE ORTALAMA 15 MİLYON OY.
@t01t02 neoldu afferin akp 13 yıl fetöyle beraber ülkeyi yönettiniz devam edinmi diyecekti pis yobaz.
SİZ NEYİ PAYLAŞAMIYORSUNUZ TRAFİKTE BEKLEMİYORSUNUZ Kİ TRAFİK DERDİNİZ YOK ARAÇLARINIZ BOZUK YOLA GİRMİYOR GİRSEDE SİZ DÜŞÜNMÜYORSUNUZ KORUMALARLA SİZE OY VERENLERİ BEKLETİP SİZ GEÇİYORSUNUZ VALLAHİ SİZ BİZDEN DAHA ÖNEMLİ DEĞİLSİNİZ ÇÜNKÜ BİZ İŞİMİZE EKMEĞİMİZE GİDİYORUZ BİRİ GELECEK GEÇECEK OZAMAN YOLLARI KAPATIN PEKİ BİZİ EKMEĞİMİZDEN EDİYORSUNUZ SİZİN DERDİNİZ BİZİM KADAR YOK DERDİNİZ NEY SİZİN ALLAHI SAKIN UNUTMAYIN SAKIN ALLAH DA VAR BU KULLARLA HİÇ BİR AYRIM YAPMIYOR HERKESİ EŞİT TUTUYOR VEKİL FALAN GEÇMİYOR BU İNSANLARIN HAKLARINI DEĞİL KENİDİ HAKKINIZI SAVUNUYORSUNUZ ÇOK YAZIK
neden tartışmışki madde yerinde . sağlık kuruluşları devleti soyan en büyük kuruluşlar. devlet düşmanı birisine cebimden istediğin kadar para almı denmeli?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler