Mecliste İYİ Partili ve HDP’li vekil arasında terör tartışması

TBMM Genel Kurulunda HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ile İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu arasında terör tartışması yaşandı.

Mecliste İYİ Partili ve HDP’li vekil arasında terör tartışması

TBMM Genel Kurulunda uluslararası anlaşmalar görüşülüyor. HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan’ın "Koltuklarınızda HDP’nin oylarıyla oturuyorsunuz" sözlerini hatırlatan İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, ’’Dünyanın her yerinde terör ve terörün övülmesi suçtur. Parlamentolarda arzı endam edici cümleler kurmak suçtur’’ ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu, Selahattin Demirtaş’ın HDP grubunun başkanı olabileceğini ifade ederek, ’’Çocuklarımızın 36 yıldır kanında, canında parmak izi olan bir adamın ’heykelini dikeceğim’ diyen bir adamın göreceği muamele budur’’ dedi.

Yavuz Ağıralioğlu’nun sözlerine Kurtulan, ’’8 gün önce bu tartışmayı yaptık, bitirdik. Sataşmaya girmeyeceğim, bunu kendime de, partime de layık görmüyorum’’ cevabını verdi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Çok ayıp, siz kardeşsiniz, kardeşler hiç kavga edermi, eller kınar sonra
seçimden iki gün önce gördük kardeşleri mektupları.
@hie03 seçimden önce chp : 1 oy chp'ye 1 oy hdp'ye, seçimden sonra chp : biz hdp ile ittifak değiliz
YAVUZ AĞIRALİOĞLU TBMM adam gibi adam olan tek vekildir senin allahına kurban yavuz başkan TÜRK’ün sesi NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
yavuz reis harbi adamdır
madem adamdı "Apo'nun Heykelini Dikeceğiz" diyen SELO'ya Saydırırken, aynı Selo'nun "Çizgisini Beğeniyorum" diyen İmamoğlu na neden Tek Kelime Edemedi?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler