HABER

Meclis'teki '17 Aralık' gerilimi

TBMM Genel Kurulu'nda CHP'li milletvekilleri açtıkları dövizlerle 17-25 Aralık'ı protesto etti. Rıza Türmen'in bu eyleme katılmayarak yerinden kalkmaması dikkat çekti. Protestolarda gerginlik yaşandı.

CHP Milletvekili Ali Özgündüz, kürsüye '17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası olsun' yazan döviz asmak isteyince önce AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz daha sonra partililer müdahale etti. Yaşanan gerilim nedeniyle birleşime ara verildi. Tekrar kürsüye gelen Özgündüz, aynı dövizi asmak isteyince AK Parti Milletvekili Gökçen Enç, dayanamayıp kürsüye yürüdü.

O dövizler açılınca ortalık karıştı, vekiller birbirinin üzerine yürüdü! İŞTE O FOTOĞRAFLAR

TBMM Genel Kurulu'nda 7'nci tur bütçe görüşmelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, YÖK, ÖSYM ve üniversite bütçeleri görüşmeleri sırasında söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 17 ve 25 Aralık'tan bahsetti ve “Rüşvet ve yolsuzluk yapanları koruma altına alınmasını protesto ediyoruz." dedi.

Ardından CHP'li milletvekilleri yerlerinden kalkarak üzerlerinde Rıza Sarraf ile 4 eski bakanın gözleri maskeli fotoğrafları ile 'Yeni Türkiye'de rüşvetçiler koruma altında', 'Baba yasanın 17'nci maddesi 25'nci bendi. Yeni Türkiye'de rüşvetçiler koruma altında' yazan dövizler açtı. Yaklaşık 1 dakika süren protestonun ardından CHP'li milletvekilleri yerine oturdu. Protesto sırasında ise CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen'in yerinden kalkmaması ve protestoya katılmaması dikkat çekti.

Protestonun ardından bazı CHP'li milletvekilleri dövizlerin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

DHA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler