MEDAŞ, AR-GE projelerinde üniversite işbirliği gerçekleştiriyor

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ) gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ederek, AR-GE faaliyetlerini sürdürüyor.MEDAŞ, AR-GE projelerinin geliştirilmesini üniversitelerin ilgili bölümlerinden alınan akademik destekle yürütmeye özen gösteriyor.

MEDAŞ, AR-GE projelerinde üniversite işbirliği gerçekleştiriyor

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ) gelişen yeni teknolojileri ve elektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ederek, AR-GE faaliyetlerini sürdürüyor.
MEDAŞ, AR-GE projelerinin geliştirilmesini üniversitelerin ilgili bölümlerinden alınan akademik destekle yürütmeye özen gösteriyor. MEDAŞ Şebeke Planlama ve AR-GE Müdürü Mustafa Emre Şafak ve Başmühendis Mert Bayer, Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Oktay Altun ve aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatma Didem Tunçez bir araya geldi.
Görüşmenin gündemini, MEDAŞ ve KTO Karatay Üniversitesi arasında yapılan işbirliği çerçevesinde, birlikte geliştirilecek AR-GE projelerinin planlanması ve lisansüstü seviyede çalışılması oluşturdu. İş birliğinin ilk toplantısında yetkililer, birlikte yürütülecek projelerin uzun soluklu olacağını ve aylık düzenli çalıştaylar yapma kararı aldıklarını belirttiler.
MEDAŞ Şebeke Planlama ve Ar-Ge Müdürü Mustafa Emre Şafak, AR-GE faaliyetlerinin üniversiteler ile birlikte yürütülmesinin, akademik bilgi birikiminin pratik alanlara aktarımı ve çalışma hayatına hazır donanımlı nesiller yetişmesinde büyük öneme sahip olduğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler