HABER

Medeni hali : Bekar, Dini : “JEDI”

Business Insider sitesinin haberine göre, Çek Cumhuriyeti’nde yapılan son nüfus sayımında 15 bin Çek vatandaş, hangi dine mensup olduğu sorusuna “JEDI” cevabını verdi.

Medeni hali : Bekar, Dini : “JEDI”
Çek Cumhuriyeti İstatistik Kurumu Yardımcı Şefi Stanislav Drapal‘a göre Jedi Yolu, “gözardı edilemeyecek bir sosyal fenomen”. Sayımda diğer dinler olarak 1 milyon 100 bin kişi “Katolik” olduğunu, yaklaşık 700 bin kişi de “tanrıya inandığını, ancak herhangi bir dine ya da kiliseye bağlı olmadığını” belirtmiş. 5 milyon kişi ise din kısmını boş bırakmış. Ülkede yaklaşık 10.5 milyon kişi yaşıyor.
İşin güzel kısmı ise, Çek Cumhuriyeti İstatistik Kurumunun nüfus sayımı için hazırladığı formda “JEDI” dini, “yazılabilir cevap” olarak değil, “hazır seçenekler” arasında verilmesi. Bu duruma açıklama yine Stanislav Drapal‘dan geliyor. “Neyin din olduğu, neyin olmadığı, istatistik kurumunun karar vereceği bir şey değildir. Biz tartışmaların önüne geçebilmek için her tür görüşe yer vermeye çalıştık.”
Fransız Haber Ajansı (AFP)‘nin kısa süre önce hazırladığı bir rapora göre de, dünyanın çoğu ülkesinde, özellikle Yeni Zellanda, Avusturalya, Kanada ve İngiltere gibi ülkelerde bir çok insan Star Wars‘ın Jedi Şövalyelerinin ahlak kurallarını ve değerlerini din olarak kabul etmiş durumda.
[ ****](http://www.scroll.com.tr/61743/ipad-aksesuarlari/)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Neyin din olduğu veya olmadığı Allah tarafından,göderilen Peygamber ve Kutsal Kitaplar ile belirlenmiştir.Allah'ın belirlemiş olduğu dinin dışında,Star Wars (Yıldız Savaşları) filminin saçma sapan değerlerini din olarak benimsemek,tek kelimeyle yoldan çıkıp-sapıtmaktır!!!
Din olarak kabul edilmesi saçmadır fakat starwars daki değerler saçma sapan değildir din olarak kabul etmeyen milyonlarca starwars hayranı vardır.Birde yoldan çıkıp sapıtmak tek kelime değil iki kelime oluyor
Geri Dön