Medeniyetten uzak, tek başına yaşıyor

İnsanlarla bir arada ve medeniyetin içinde yaşamak istemeyen 54 yaşındaki adamın evi görenleri şaşırtıyor.

Medeniyetten uzak, tek başına yaşıyor

İnsanlarla bir arada ve medeniyetin içinde yaşamak istemeyen 54 yaşındaki adamın evi görenleri şaşırtıyor.


Feng Mingshan, mağara evine yaklaşık 20 yıl önce taşınmış. Mağara evi yerden 50 metre yükseklikte yer alıyor ve buraya ulaşmak için dik bir tırmanış gerçekleştirmek gerekiyor.


Çin'in kuzeybatısındaki Shaanxi Province adlı bölgesinde bulunhan mağaraya tırmanmak oldukça tehlikeli zira çok dik bir zirvede yer alıyor. Mingshan, sadece bir kapısı olan mağara evine dağın girinti çıkıntıları yardımıyla tırmanarak ulaşıyor.


Mingshan, yaşadığı yer olan Gaoba şehrini 1993 yılında terk ettiğini ve bir daha da dönmediğini belirtiyor. Mağara evinde yaşamaktan memnun olan Mingshan, öyle ki medeniyetin gerektirdiği herşeyden vazgeçmiş durumda. Hatta kıyafet bile giymeyi tercih etmiyor ve ekliyor: "Burayı gençliğimde keşfettim. Küçük bir mağaraydı. Taşınmaya karar verdiğimde içini bir çekiç yardımıyla büyüttüm ve zamanla bu hale getirdim"


Mingshan'ın kardeşi Feng Xueming, kardeşinin garip olduğunu kabul ettiğini belirterek "Kendisi oldum olası insanlarla iletişimde olmaktan hoşlanmazdı" diyor. Bölge sakinleri Mingshan'ın yalnızca geceleri mağara evinden ayrıldığını belirtiriyor. Mingshan'ın hayatının böyle devam etmemesi gerektiğini düşünen yetkililerse onu bakımevine yerleştirmek istiyor.


Japonya'da insanlardan uzak yaşamak isteyen 76 yaşındaki Masafumi Nagasaki ıssız bir adaya yerleşti. 20 yıldır orada yaşayan adam adada çıplak dolaşıyor.


Japonya’da yaşayan 76 yaşındaki Masafumi Nagasaki emeklilik yıllarını geçirmek için ıssız bir ada olan Sotobanari’ye yerleşti. İçme suyu olmayan ve balıkçıların bile nadiren uğradığı adada çıplak dolaşan Nagasaki son 20 yılını insanlardan uzakta geçirdi.


Nagasaki şöyle konuştu: “Toplumun bana dayattığı kurallara göre yaşamıyorum. Ben doğanın kanunlarına gore yaşıyorum. Doğayla başa çıkamazsınız dolayısıyla ona boyun eğmek zorundasınız.”


Geçmişte kıyıya yanaşan bir tekne olduğu zaman üzerine bir şeyler giydiğini fakat şimdi çıplaklığa çok alışık olduğu için sürekli böyle dolaştığını söyleyen Nagazaki ayda bir kaç kez yemek ve içme suyu almak için adadan ayrıldığını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler