HABER

Mehmet Ali Şahin: Firelerin sebebi, 'bakara ve saat'

Mehmet Ali Şahin, Yüce Divan oylamasındaki firelerin sebebini şu sözlerle açıkladı: "Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır

Mehmet Ali Şahin: Firelerin sebebi, 'bakara ve saat'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Yüce Divan oylamasında verilen fireler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış için AK Partinin fire vermesini 700 bin liralık saate ve Bakara Suresi'ne bağlayan Şahin, "Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, 4 eski bakanın Yüce Divan oylaması ile ilgili olarak A Haber televizyonunda açıklamalarda bulundu.
Mehmet Ali Şahin, "Bir siyasetçi asgari ücretin daha yeni bin liraya çıktığı bir ülkede 700 bin liralık bir saat alamaz kardeşim. Bir diğer arkadaşımızın ise internette yayınlanan konuşmaları var. Kuran-ı Kerim'in bir suresi ile ilgili konuşmalarının hala milletvekillerinin içinde bir sızı olduğunu biliyorum. Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır" dedi.

“700 BİN LİRALIK SAATİ KOLUNDA TAŞIYAMAZ”

Mehmet Ali Şahin, "Bu eski Bakan arkadaşlarımız kusura bakmasın. Dobra dobra ve AK Parti'nin Genel Başkanvekili olarak konuşuyorum. Bir siyasetçi asgari ücretin daha yeni bin liraya çıktığı bir ülkede 700 bin liralık bir saat alamaz kardeşim. 700 bin liralık bir saati kolunda taşıyamaz. Bu siyasi etik açıdan çok yanlış bir davranıştır. 20-30-40 arkadaşımızın bu nedenle bir tepki oyu kullanarak bu şekilde davrandığını düşünüyorum" dedi.

"KONUŞMALARININ HALA MİLLETVEKİLLERİNİN İÇİNDE BİR SIZI"

Mehmet Ali Şahin, "Bir diğer arkadaşımızın ise internette yayınlanan konuşmaları var. Kuran-ı Kerim'in bir suresi ile ilgili konuşmalarının hala milletvekillerinin içinde bir sızı olduğunu biliyorum. Gittiğimde konuşuyoruz. Buna bir tepkidir" diye konuştu.

"DERS VERMEK AMACIYLA BU ŞEKİLDE DAVRANILDI"

Mehmet Ali Şahin, "Bu arkadaşlarımızın da gerekli sonucu çıkartması gerekiyor. Üç eski Bakan arkadaşımızdan farklı olarak herhangi bir sorumluluğu olmadığı geniş şekilde kabul göre Erdoğan Bayraktar için 288 oy kullanıldı. Yoksa vekiller aynı tavırlarına devam ederlerdi. Üç eski bakan arkadaşımıza bazı kişisel kusurları zaafları ve etik olmayan davranışları nedeniyle bir ders vermek amacıyla bu şekilde davranıldığını düşünüyorum. Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır" dedi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön