HABER

Mehmet Baransu, evinde gözaltına alındı

Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu gözaltına alındı. Baransu, ifadesi alındıktan sonra serbest kaldı. Baransu twitter'dan 'serbest kaldık' açıklaması yaptı.

Mehmet Baransu, evinde gözaltına alındı

Baransu’nun gözaltına alındığını, yine bir dönem Taraf gazetesinde yazarlık yapmış olan Emre Uslu Twitter adresinden duyurdu. Baransu, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldığını ise kendi twitter hesabından duyurdu: "Serbest kaldık"

Sabah saatlerinde Emre Uslu, twitter hesabından yayınladığı mesajlarla Taraf yazarı Mehmet Baransu'nun gözaltına alındığını duyurdu.

Emre Uslu twitter hesabından şunları yazdı:

“ÖNEMLİ SON BİLGİ! Bana gelen mesaja göre Mehmet Baransu yine gözaltına alındı. Polisler yine evine gidip gözaltına aldılar.

Baransu'yu ikide bir gözaltına alıp diğer gazetecilere açıkça gözdağı veriyorlar. Bizi eleştirmeyin perişan ederiz mesajı...

Baransu'yu gözaltına alarak itibarını düşürmeyi planlıyorlar ama her gözaltı HIRSIZLAARI ve HIRSIZLIK KARŞISINDA SUSMAYANLARI akla getiriyor

Bu sabah da sürpriz yok. Baransu gözaltına alındı. Gözaltına alınan Baransu ama mesaj diğer gazetecilere: SUSMAZSAN SIRA SANA GELECEK."


Geri Dön