Mehmet Barlas yazdı: Suriye'de terör örgütlerine destek verdik

Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas, İran'daki olayları değerlendirdiği, 'BM adım adım yok olmaya gidiyor' başlıklı yazısında gündem yaratacak bir ifade kullandı. Barlas, "Eğer rejim sağlam değilse, halka rağmen ayakta kalamaz. Ancak buna asla ABD karar veremez. Bu vesileyle bizim aynı hatayı Suriye'de "Muhalif gruplar" diye terör örgütlerine verdiğimiz destekle ve Esad rejimini bizim bir iç sorunumuz gibi görerek yaptığımızı unutmayalım" dedi.

Mehmet Barlas yazdı: Suriye'de terör örgütlerine destek verdik

Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, kaleme aldığı 'BM adım adım yok olmaya gidiyor' başlıklı yazısında gündem yaratacak bir ifade kullandı.

Barlas, İran’daki olayları değerlendirdiği dünkü yazısında; Suriye’de terör örgütlerine destek verdildiğini söyledi. Barlas yazısında şunları kaydetti:

"İran halkının mutsuzluğunu yine bu halk değerlendirecektir. Eğer rejim sağlam değilse, halka rağmen ayakta kalamaz. Ancak buna asla ABD karar veremez. Bu vesileyle bizim aynı hatayı Suriye'de "Muhalif gruplar" diye terör örgütlerine verdiğimiz destekle ve Esad rejimini bizim bir iç sorunumuz gibi görerek yaptığımızı unutmayalım. ABD hem BM ilkelerini ayaklar altına alırken, hem de bu kurumun faaliyetlerini boykot ederek iyice etkisiz hale getirirken, biz bu çizgiye asla girmeyelim."

Mehmet Barlas'tan Erdoğan sonrasına hazırlanan AK Partililere uyarı

“TÜRKİYE’DE TERÖRİSTLERİ DESTEKLİYOR DEMİŞ”

Sabah yazarı Barlas’ın bu satırlarına tepki İnsani Yardım Vakfı'ndan (İHH) geldi. İHH Genel Başkan Yardımcısı Serdar Nergis, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Can Dündar'ın yazdıkları ile Mehmet Barlas'ın bu yazısını kıyas etmek bence de doğru değil. Can Dündar IŞİD demişti Barlas bir adım ileri gitmiş tüm muhaliflere terörist demiş Türkiye'de teröristleri destekliyor demiş” ifadelerini kullandı.

Can Dündar ise Twitter hesabından "Biz bunu dedik diye 2 kez müebbet istediler" dedi.

AKP’LİLER TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Türkiye'deki AKP muhalifleri, Suriye'deki terör gruplarına destek olunduğunu sık sık belirtiyor. Bu teze başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere AKP’liler çok sert tepki gösteriyor. (Odatv)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
HAYDİ AKP Lİ MİLLETVEKİLLERİ BASLAYIN YUKLENMEYE TEK TEK AYRI AYRI..HAYDİ REİS BAGIR SUNA MEDYADAN BOL BOL..YİNE SİZİ DESTEKLEYEN BİR YANDAŞ SİZİ ELESTİRMİŞ..DAYANILMAZ BİR OLAY BU SAKIM ELSTRİLERE MEYDAN VERMEYİN.. DEMOKRATİK FALAN OLURSUNUZ..FİKİR OZGURLUGUNE FALAN UYMUŞ OLURSUNUZ...HUCUMMMMMMMM
@cahitcihat cahit akşam yada yarın ortalık yangın yerine döner gibime geliyor. Acaba barlası Allahmı söyletti. Gitti Liboş barlas.
bu ne yaptığını bilmez hükumet destek vermedi mi? bunu hepimiz gördük, video kayırları vardır mutlaka
Esad ile uğraşacağım diye Suriye nin toprak bütünlüğünün yok olmasına sebep olanlar kim ? Suriye deki terörist gruplara silah yardımı yapanlar kim ?
Ya b u adam aslında doğruları biliyormuş fakat işine gelmediği için yazmıyormuş, Özal' ın yanında ikende doğruları yazmadığı için çok kızardım, şimdi doğruları yazıyor HAYRET, kafasına birşeyler düştü acaba.
@cemo3641 Adamın sanırım öleceği yaklaştı...
Barlasa vatan hainliğinden mübbet..
Yok ya...Vermemişizdir.
Bu Millet ameleden çobandan deil; ne çekiyosa ahanda böyle okumuş tahsil görmüş ama eşekliği baki kalmışlardan çekiyor ABDve PYD_PKK elele verip bir Koridor açıyordu Önce Cerablus ,ardından el Bâb'a girdik sırada Afrin "_Koridor açıyoruz "diyenlere öyle bi koridor açtıkki Rüzgâr Ağızlarından Girip G.tlerinden Çıkıyor şimdi Güney sınırımızda boydan boya bir PKK devleti kurmak isteyenlere karşı Mücadele veren Aslanlara "Terör örgütü" diyen bu tiplerin gerçek yüzlerini zaman zaman ortay çıkarması iyi oluyor tabi
@palermo544 Amele Çoban kaldığın ne kadarda belli,okumuşa laf edeceğine biraz okusaydın, okumanada gerek yok daha 5 yılı dolmadı, Suriyeye girip şamda namaz kılacağız diyenlere ne dedik, yapmayın etmeyin yarın oraya ABd.gelir Rus Gelir, Koridor açmaya kalkarlar,dinleyen oldumu ,Esed gidecek, hani gitmedi, şimdi senin ifadenle götü kurtarmak durumunda kaldıkta,fırat kalkanını yaptık,onuda RUS' un icazetiyle,faturası bize ağır oluyor ve olacak.Rus bedavaya icazet dahi vermez.
@cemo3641 Sen yapmasanda etmesende ABD O koridoru açmaktan vazgeçecek deildi. Hâlâ da vazgeçmiş deil Wilson dedelerinin 100 Yıl önce yazdığı "Prensipleri" bunu gerektiriyor çünkü! hayırdır!!! senin rahatsızlığın ne peki? Bizim açtığımız Koridor sanada isabet etti herhalde ponçik
doğru söze ne denir gerçi işide destek verildigini çok kez yazıldı ama kimse inanmamıştı
nihayet anladınız...
işin sonuna bakmak lazim. Adim adim Ahmet Davutogluna gidiyorlar. Herseyin tek sorumlusu o olacak muhtemelen...
barlas der makamı yukselır bekcı hacı der fetöcü terörist olur. buyuk tr boyle sey
EY MAYNETEKİ ADMİN DENEN ...... KİŞİ 50 TANE YORUMUN 48 TANESİ CHPKK LILALARIN ANLADIK TİNİYETİN BU YÖNDE DE E BİZDE BABANI ÖLDÜRMEDİK FARKLI FİKİRLERİ YAYINLAKİ MEDYA PLATFORMUSUN NE HALTSIN ANLIYALIM BU KURULUŞLA İLGİLİ DEĞİL BENCE ORDAKİ ÇALIŞANLAR İLGİLİ BİR SORUN BENCE
50 Yaşına geldim bu adamın ilk kez doğru birşey yazdığına şahit oluyorum. Şaşkınım hemde çoookkk şaşkınım YALAKALIKTAN gazeteciliğe fırsat bulamazdı ama başına taşmı düştü ne????
ISID in en güvenli limani Turkiyedir.akaryakitlarini tr.de satan bilaloglan ve adamlaridir...
DÜNYA BİLİYOR TÜRKİYE EŞİTTİR DEAŞ EŞİTTİR İŞİD KİMİ KANDIRIYORSUNUZ BU MİLLET KOYUN DEGİL DEAŞI BESLEYEN MÜNAFIKLAR TÜRK MİLLETİ ZEKİDİR
adam ilk defa doğru yazmış
DEMEKKİ TIRLAR SİLAH TAŞIYORMŞ..YİNE YALAN YALAN
BU DURUMU BİRİLERİNİN SÖYLEMESİ Mİ GEREKİYORDU YANİ. BİZ DAHA İLK GÜNDEN BERİ BU DURUMU BİLİYOR VE SÖYLÜYORDUK....
sen suriyedeki muhalifleri terörist diye niteliyorsan o senin sorunun kaldı ki bu grupların arasında türkmenler var sen onalrada terörist diyorsan şuursuzlaşmışsn demektir
VAY BE BİZ BİLMİYORDUK YAHU ÖNCE ESET OLAN ESET OLUNCA BİRİLERİNİN SURİYE ÜZERİNDE SIRF ESATA KARŞI OLDUKLARI İÇİN ORAYA YAKIN TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DESLEKLEDİLER BUNU SAĞIR SULTAN BİLİYOR BU YENİMİ ÖĞRENMİŞ YAZIK SANA
Barlas son 10 yılda ilkdefa doğru konuşmuş.
bunu yıllar önce çocuklar da biliyodu şimdi kalkmış böyle söz söyluyosun
gazeteci müsfettesi semi bu ne kendimi bilmez bir adamdır böyle kritik zamanlarda bu söylemlerin ne kadar zarar vereceğini hesaplamazmısınız siz şimdi kimin uşaklığını yapıyorsun muhalif grublara destek verdik yalan değil yanlış politikalar uygulandı lakin biz kendimizi eleştirsek bile bunu amerika ve avrupa diliyle yapmamamız lazım
Gazetecilik ayaklar altında,Al birini vur ötekine.
seni de gazeteden attırırlar
hayret doğruları söyleyen gazeteci sayısı artmaya başladı, bu herifler gidici galiba
allah hepinizi bildiği gibi yapsın vatan hayinleri memleket için iyi düşünmenizi dilerim sağlıcakla
sağlık bakanlığından 2 yıl olmuş toplu mal veren işadamı arkadaşım ödeme alamıyormuş yani muslukta su kalmadı ben adalet bakanlığından 1 senede paramı alamadım ürünleri iade ettiler istanbul belediyesi göztepe ümraniye metro işini iptal etti projeler komple iptal neden para yok rasim ozan gibi yağdanlık olan BARLAS AİLESİ HÜKÜMETTEN HER AY ALDIĞI NEMA KESİLİNCE LAĞIM AĞZINDAN GERÇEKLER SAÇMAYA BAŞLAMIŞ CAMİ DUVARINA İŞEDİ YARIN FETOCU DİYE ALIRLAR İÇERİ GARİBİM YANDAŞ YAĞDANLIĞIM MENFAAT BİTTİMİ BÖYLE OLUYOR
yanıldık.aldatıldık.kullandılar bizi.özür dilerik derler
Yüce Allah'ım söyletiyor işte.akp denen güruhun yapmadığı pislik kalmadı.
Maalesef doğruları yazmış.Pkk ve İşid e bu hükümet çok destek verdi.
akpnin bu teröristlere destek verdiğini sağır sultan bile biliyor.sadece %50 lik sürü bilmiyor.tırlarda yakalanan cephane nereye gidiyordu sanıyorsunuz.
Maalesef Türkiye de Barlas gibi düşünen pek çok insan var. Olayları hep tersinden görüyorlar. Bunlara inanmak için hazır bekleyen bir grupta embesil var. Birinci yanlış Suriye de rejim zaten sağlam değil, halka rağmen, halkı öldürerek iktidarda kalmaya çalışıyor. 400 oy alan bir adam 25 oy alan bir adayı baaslı değilse geçemiyordu (Bunu Türkiye ye gelen Suriyelilerden öğrenebilirsiniz.) İkinci Yanlış: Bu böyle diye Türkiye orada isyan çıkmasını istemedi. Oradaki isyan alimler birliğine rağmen yine ABD-İsrail isteğiyle çıkarıldı(Bunu da Rusyaya sığınan CIA ajanın itirafından öğrenebilirsiniz.
Aha da yanndın Barlas sana da Pelsilvanya dan talimat almış seni Fetocu seni Hain Barlas dermeye başlar ireyis ve yandaşları..
Üçüncü Yanlış: Türkiye oradaki Türkmenlere herkes birbirini öldürmeye başladıktan sonra silah ve yardım gönderdi. Amacı da oradaki insanların kendini korumasıdır. Orada saldırgan olanlar Siyonizmin maşası Terör örgütleri ve rejim askerleridir. Muhalefet kendini korumaya çalışmaktadır. Büyük İsrail için o bölgedeki insanların birbirlerini öldürmesi gerekiyor çünkü. Hükümeti AKP yi sevmeyebilirsiniz ama kendi ülkenizin bu kadar düşmanı olmanız akılla izah edilecek değildir. Siz istediğiniz kadar içki, fuhuş yapın size karışan zaten yok. Ama ülkenize düşman olmayın.
barlasın dediğinde bir yanlışlık yok. bizim yardım ettiğimiz gruplar suriye rejimini devirmeye çalışan gruplar. suriyenin teroristleri.Amerikanın o dönem peşine takıldık, bizi yarı yolda bırakdılar.
kardeşim esadın ayak sesleri, akepenin ayak takımı tarafından dillendirilmeye başlandı bile.
mehmet barlasın muhalif gruplar dediği türkmenler ise Türkiyenin, türkmenlere savaş esnasında her türlü yardımı yapması kadar doğal birşey olamaz.ha farzedelimki türkiye farklı muhalif gruplara yardım etti.mehmet barlasın iranın karıştığı bugünlerde bunu dile getirmesi çok manidar.dikkat ederseniz gezi olaylarındada buna benzer gazeteci yazarlar olayları körüklemeye çalışmıştı.toplumca dikkat etmemiz lazım!
YAŞ İLERLEDİ...SON DEMLER...bukelemun son kez renk değiştiriyor....kalıcı olarak..ölecek bukelemun renk değiştirmez..YUMUŞAKÇA TARAFI GALEBE GELMİŞ..hep böyleydi...sabunu suya dokundurmadı...gerçekten ecel yakın demekki....kriptoların gen yapısının son kodları bu karekterdedir..
yorumlarda devletin terör örgütlerine destek verdiğini biliyoruz yazanlar var.Destek verdiğini biliyorsanız yazın öğrenelim. aklınızdan hemen geçin.
Barlas efendi hep güçten yana olur, güçlü gücünü kaybetmeye başlayınca saldırıya geçer, hadi hayırlı olsun, 15 yıllık zulüm bitiyormu ne
@yersoyersoy doğrusunu yaz da herkes bilsin. Size göre o zulüm 1453 ten bu yana sürüyor...
@1evliyacelebi Sende haklısın, herkes kendi zulüm gördüğü tarihi yazar, yalnız senin tarihinde bayağı eskiymiş 600- 700 yıl tahammül edilecek gibi değil, yerinde olsam ölürdüm
Diğer Haberler