Mehmet Eymür ile Doğu Perinçek arasında 'ajan' tartışması!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile eski MİT'çi Mehmet Eymür arasında dün akşam canlı yayında 'ajan' tartışması yaşandı. Perinçek, Eymür'ü 12 Mart ve 12 Eylül darbeleri için suçlarken Eymür ise Perinçek'in yalan söylediğini asıl Amerika'ya çalışanın da yine kendisi olduğunu ileri sürdü.

Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın hazırlayıp sunduğu "Türkiye'nin Nabzı" adlı programa Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile eski MİT'çi Mehmet Eymür arasında yaşanan 'ajan' tartışması damga vurdu. Perinçek Eymür'ü darbe dönemlerinde işkence yapmakla ve Amerika'ya çalışmakla suçladı. Bu iddialar üzerine programa telefonla katılan Eymür, Perinçek'in yalan söylediğini asıl Amerika'ya çalışanın da yine kendisi olduğunu ileri sürdü.

MEHMET EYMÜR: PERİNÇEK ABD AJANIDIR

Eymür, Türkiye'de iki tane Amerikan casusu olduğunu ve bu iki casusun Turan Çağlar ve Sabahattin Savaşman'ın olduğunu iddia etti. Bu iki casusunda Perinçek ile beraber olduğunu söyleyerek Perinçek'in ABD ajanı olduğunu iddia etti. Ayrıca Eymür, Perinçek'e "Hiram Abbas'ı öldürttünüz" sözlerini kullandı.

MEHMET EYMÜR'ÜN İDDİALARINA PERİNÇEK'TEN AÇIKLAMA

Perinçek ise Eymür'ün iddialarına ilişkin "Yalan söylüyor. Sabahattin Savaşman ile beraber CIA'ye çalıştılar, Savaşman'ın itiraflarını da kitap olarak yayınladık. Sizlerin bu ülkenin başına 12 Mart, 12 Eylül çoraplarını Amerika ile gladyo ile ördüğünüzü, orada Amerika'ya memurluk yaptığınızı biz yayın organlarımızda gümbür gümbür ortaya koyduk ve vazifemizi yaptık. Biz Hiram Abbas ve Mehmet Eymür'ün CIA ve MİT'e çalıştığını, 12 Mart darbesindeki rollerini, işkencelerdeki rollerini anlattık." ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 45 yorum
Her dönemde Darbeleri alkışlayanlar CHP liler olmuştur. hatta 27 Mayıs'ı Demokrasi Bayramı olarakta kutlamışlardır. Ama haklarını yemiyelim.. ABD ajanı değillerdir.Accayip Vatansever(!) dirler
28 Şubat'ta Tankları alkışladılar 12 Eylül de Cumhuriyet gazetesinin attığı manşetleri bilmeyen varmı !!! 15 Temmuz'da Hem Tankları alkışladılar,hem Sela okuyan Müezzini darpettiler. Mahkemelerinede CHP Vekilleri gitti destek için.
chp kadar başınıza taş düşsün her şeyi yaparsınız chp ATARSINIZ. oslo yu chp görüştü apo trt ye chp çıkardı.
@gamlibaykus2 adam vatan partisinin baskanı,sen chp den bahsediyosun.perinçek bahçeli ,ne kadar akp li ise o kadar akp li.onun ajan olduğu yıllardan beri söylenie,ama belliki senin yaşın tutmadığı için , zırvalamışsın.
dangalak tarih bilmediğin siyaset bilmediğin cahil olduğun gün gibi açıkta. Her darbenin sonunda solcular asıldı öldürüldü dinciler ve tarikatların önü açıldı feto iti 1980 darbesinden sonra hortladı. Darbeler olmasa ne recep olurdu ne partisi nede sizin gibi cahiller...
@gamlibaykus2 ayrıca kendi yorumuna yorum yaptığın için baykuşluğunu ispatlamışsın komik adam..
Birtaneside çıkıp "Yalan söylüyorsun" diyemez. Ama begenmezler... Çünkü Yalanlara aşıktır onlar. Gerçek acıtır canlarını
geçmişi bir araşitır ondan sonra yorum yaz...
12 Eylül ü alkışlayanlar bugünkü AKP takımıydı.
CHP 12 eylul darbesiye kapatıldı,bunuda bilmiyormusun gamlı baykuş
Baykuş boş konuşma haddini bil fetöcü çetenin ve bugünkü iktidarın abdnin hizmetinde olduğunuda yazsana trollük yapıyorsun ama cahilce Deniz Gezmiş abd ye karşı mücadele ederken 6.filoyu kıble yapıp namaz kılanlar bugün halen iktidarda
şu doğu perinçekten herşey beklenir TAM AMERİKA AJANI O
Doğu Perinçek'i önemli biriymiş algısı oluşturarak son günlerde bazı kanallarda sık sık karşımıza çıkarıyorlar. Konuşmalarını BÜYÜK BİR SABIRLA dinlediğimde, Rusya ve Çin yalakalığı, körü körüne Amerikan karşıtlığı cümlelerinden başka birşey göremiyorum. Sığ bir adam. Ne yapılmaya çalışılıyor anlayamıyorum.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler