Mehmetçik PKK'yı böyle dağıttı

Washington Post, iki muhabirinin, TSK'nın sınır ötesi kara harekatı sırasında ve sonunda PKK ile birlikte olduğunu duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı, bir hafta süren harekatla ilgili sadece Mehmetçiğin fotoğraflarını yayınladı. İnsanı nedenlerden dolayı öldürülen PKK'lıların resimleri yer almadı.

İşte PKK kampından çarpıcı fotoğraflar...

Ancak PKK'nın yaşadığı bozgunu gözönüne sermedi. Washington Post'un muhabirlerinin haberleri de çektikleri fotoğraflar da TSK'nın kara harekatından PKK kamplarının nasıl bozguna uğratıldığını gözler önüne serdi.

*

Aslında fazla söze gerek yok. Fotoğraflar durumu açıkça anlatıyor. Fotoğrafların büyük bölümünde harekatta Mehmetçik tarafından öldürülen PKK'lıların cenazeleri yer alıyor. Bozguna uğratılan kamplardaki cesetler, arkadaşları tarafından taşınıyor.

İşte PKK kampından çarpıcı fotoğraflar...

Ölen PKK'lılar için dağlarda yine birkaç PKK'lı tarafından tören düzenleniyor. Cesetler, kalaslardan yapılan sedyeler üzerine yerleştirilirken, başlarında da Abdullah Öcalan'ın resimi bulunan bir bayrak dikiliyor.

İşte PKK kampından çarpıcı fotoğraflar...

Dağlardan arkadaşları tarafından indirilen ölen PKK'lıların cenazeleri Kuzey Irak'ta bulunan mezarlığa gömülüyor. Mezarların önceden hazırlanmış olması da dikkat çekiyor. Birkaç kişinin katıldığı törenlerde ölenlerin hiçbir yakını bulunmuyor.

İşte PKK kampından çarpıcı fotoğraflar...

PKK kamplarında çok sayıda kadın bulunması da dikkat çekiyor. Kadınlarn sadece kamplarda bulunmuyor. Çatışma bölgelerine de gönderiliyor. Bunu çekilen resimlerden anlamak da mümkün. Kadınlar sırtların eşyaları ile dağlarda yürürken görüntülenmiş.

İşte PKK kampından çarpıcı fotoğraflar...