Mehmetçikten Şırnak'ta temizlik operasyonu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), terör örgütü PKK'ya yönelik olarak Irak'ın kuzeyine düzenlediği kara harekatının ardından sınır bölgelerinde temizlik operasyonu sürüyor. Mehmetçik Şırnak'ın Bestler Dereler Bölgesi'nde tespit ettiği terörist grubun peşine düştü. Çıkan çatışmalarda 2 terörist öldürüldü.

Teröristlerin sığındığı mağaralar vuruldu

Bestler-Dereler, Gabar, Küpeli ve Kato bölgelerinde operasyonlarını sıklaştıran Mehmetçik, arazi arama taraması yaparken, 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan havalanan Skorsky tipi helikopterler bölgede keşif uçuşları ve ikmal yaparak, karada sürdürülen arazi arama ve tarama operasyonuna destek veriyor. Bu sabah erken saatlerde Çakırsöğüt Tugayı'ndan da operasyon bölgesine helikopterlerle birlikler sevkedildi.

Teröristlerin sığındığı mağaralar vuruldu

Bölgede sürdürülen operasyona Jandarma Özel Harekat timleri ile geçici köy korucuları katılıyor. Derin vadilerin, çukurların ve çok sayıda mağaranın bulunduğu engebeli arazide Mehmetçik didik didik terörist arıyor. Bestler Dereler Bölgesi'nin yanı sıra, Gabar, Cudi, Kato, Küpeli ve Herekol dağlarında helikopterler keşif uçuşu yapmaya devam ediyor.

Teröristlerin sığındığı mağaralar vuruldu

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler