HABER

Meksika Körfezi’nde sualtı petrol boru hattında patlama

Meksika’da devlet petrol şirketine ait denizin 78 metre derinliğindeki bir sualtı boru hattında sabahın erken saatlerinde meydana gelen patlama nedeniyle yangın çıktı.

Meksika’nın devlet petrol şirketi Pemex’in (Petroleos Mexicanos) denizin 78 metre derinliğindeki sualtı boru hattı patladı.

PATLAMA VE PETROL SIZINTISI NEDENİYLE YANGIN ÇIKTI

Meksika Körfezi yakınlarındaki Campeche eyaleti açıklarında sabahın erken saatlerinde denizaltı hattındaki vanada patlama ve petrol sızıntısı nedeniyle yangın çıktı. Yangın yaklaşık 10 saattir kontrol altına alınamazken, yangın söndürme çalışmaları 3 söndürme gemisi tarafından yürütülüyor. Yangının yaklaşık 400 metre yakında bulunan Ku Sierra platformuna sıçraması önlenmeye çalışılıyor.

DEVASA BİR ATEŞ TOPUNU ANDIRIYOR

Yetkililer, suyun 78 metre altındaki vanayı tamir etmek ve kapatmak için dalgıçlar gönderileceğini belirtti. Patlama sonrasında çıkan yangın nedeniyle şimdiye kadar ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Yangın sonrasında okyanus yüzeyinde devasa bir ateş topunu andıran, “ateş gözü” olarak adlandırılan görüntü Pemex işçileri tarafından kaydedilerek, sosyal medyada paylaşıldı. (İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Koca Okyanusuda yakmayı başardınız bravo mnk.
Ah ah şu hırsını dünyanın sonunu getirecek. Bu firmalar çocuklarına gelecekle ilgili ne açıklıyorlar acaba?
şu insanoğlu yakında dünyayı kendi eliyle karpuz gibi ikiye ayırmayı başaracak galiba
Geri Dön