Melek yüzlü dolandırıcı!

Ümraniye'de işyerlerini dolandıran bir şebekenin kadın üyesi yakalandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan geldiklerini belirterek, işyerlerindeki eksiklikleri tamamlamak adına rüşvet aldıkları tespit edildi.

Dün kşam saatlerinde Ümraniye'de vatandaşların ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, Aşağı Dudulu, Yavuz Sultan Selim Caddesi'ndeki bir işyerine bakanlıktan geldiklerini söyleyerek, rüşvet talep eden bir bayanı gözaltına aldı.

Özge Y. (25) isimli bayanın bu yolla işyerlerinden para koparan bir şebekenin üyesi olduğu ortaya çıktı. Şebekenin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı adına tertip edilmiş sahte evraklarla, işyerlerini dolaştıkları ve işyeri sahiplerinin eksikliklerini tamamlamak adına rüşvet aldıkları belirtildi.

Öte yandan söz konusu şebekenin mağduru olan bazı vatandaşlar, Özge Y. ve polisin geldiğini görerek olay yerinden kaçmayı başaran diğer şebeke üyelerinden şikayetçi olduklarını belirtti.

Polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Bu arada Ümraniye'de daha önce de Maliye Bakanlığı'na bağlı müfettiş olduğunu belirterek, denetim yapıyor süsü ile rüşvet aldığı tespit edilen Özge Y.'nin, Ümraniye Asayiş Büro Amiriliği'ndeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceğin açıklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler