Melih Gökçek hakkında şok iddia! Erdoğan sonrasına mı hazırlanıyor?

Korkusuz ve Sözcü yazarı Can Ataklı, bugünkü "Erdoğan'dan sonrasına ilk hazırlanan Melih Gökçek" başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tur tarihi olan 8 Temmuz'a kendini hazırladığını iddia etti.

Can Ataklı, Melih Gökçek'in 8 Temmuz sonrası AK Parti'nin başına geçebileceğini iddia etti. AK Parti'de herkesin "Erdoğan olmazda partide yok" şeklinde hareket ettiğini belirten Ataklı, "Ama bu partinin yarattığı büyük bir rant var, çok çetrefilli ilişkiler yumağı var, reddedilemeyecek çıkarlar var. Tabii bunlar “yok olma” korkusuna karşı bir anda etkisiz hale gelir, o ayrı. Ancak sanıyorum şu sıralar kimse “Erdoğan gidecek belli bu artık, acaba yerine kim gelir” veya “Erdoğan gidiyor artık, yerine ben gelsem” diye düşünmüyordur" ifadesini kullandı. Ataklı, sadece Melih Gökçek'in, Erdoğan'ın yerine göre plan yapacağını belirtti.

"ASLINDA KENDİNİ PARTİSİNE HATIRLATIYOR"

Gökçek'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 'onuru kırılarak azledildiğini' belirten Ataklı, "1994 yılından itibaren geçen yıla kadar aralıksız Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı yürüten Gökçek bir anda kapı önüne konuluvermişti. Gökçek'in uzun süredir sesi soluğu çıkmıyordu. Ama mutlaka sizin de dikkatinizi çekmiştir, Melih Gökçek son bir iki haftadır sahibi olduğu Beyaz TV'de ortaya çıkmaya başladı. Çok ustaca ve her zaman yaptığı gibi “Erdoğan'ı methediyormuş” gibi yaparak aslında kendini hatırlatıyor partisine. Üstelik uğradığı ağır hakarete ve düşürüldüğü onursuz duruma rağmen partisine ve liderine vefa duygusu ile bağlı olduğu her koşulda “reisi” için kendini paspas edeceği duygusunu yayıyor etrafa" diye yazdı.

"GEÇİŞ SÜRECİNDE AKP'NİN BAŞINA OTURABİLİR"

Melih Gökçek'in 24 Haziran'daki seçimde, olmadı cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun yapılacağı 8 Temmuz'da ortaya çıkacağını iddia eden Ataklı, "Erdoğan seçimi kaybettiğinde “Bu parti başsız kalamaz” diyerek elindeki medyayı da kullanarak kargaşadan yararlanacaktır. Gökçek bu geçiş sürecinde AKP'nin başına oturabilir. İlerisi için bir şey diyemem ama gözlemlerimden çıkan hissiyatım bu yöndedir" ifadesini kullandı.

Okuyucu Yorumları 85 yorum
CAN ATAKLI HER ZAMANKİ GİBİ YİNE SAÇMALAMIŞ.
@bulentkarayaka adam hiç saçmalamadı ama sen öyle zannedip adama çamur atıyorsun. güneş balçıkla sıvanmaz ve gökçek bırakın akp ve türkiyeyi, dünya için bir tehlike.
@bulentkarayaka kafası kesin yine iyidir
ALLAH ÜLKEMİ BÜYÜK FELAKETLERDEN KORUSUN
@06yaman AMİN DEMEK GEREKİYORMUŞ.
EVET AKP GIBI BIR FELAKETTEN KORUMASI ICIN HEP BİRLİKTE DUA EDELIM :)))
EVET AKP GIBI BIR FELAKETTEN KORUMASI ICIN HEP BİRLİKTE DUA EDELIM :)))
KENDİNDEN YAŞÇA KÜÇÜK TAKIM ARKADAŞININ KARŞISINDA EL PENÇE DEMEKKİ SUÇ DOSYASI BAYAĞI BİR KABARIK
yok artık bu kalitede birisini bu memleket kesinlikle kabul etmez herhalde
TENCERE YUVARLANMIŞ,KAPAĞINI BULMUŞ.GÖKÇEĞE TAVSİYEM LEVHA TEKTONİĞİ VE FAY HATLARI KONUSUNDA BİRAZ BİLGİ SAHİBİ OLSUN.GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜYOR.
@berkuygurc ya bir aynaya baksana o gökçek dediğin ankarayı ankara yapan ömrünü belediye başkanlığı yaparak geçiren bir şahsa senin gibi hiç bir halta ymaz birinin yaptığı yoruma bak
@natilus34 daha dünkü çocuksun sen onun ankarayı nasıl perişan ettiğini keçiören belediyesi zamanından beri ben biliyorum senin daha yaşın kaç çocuk
@natilus34 DEHŞET ZEKİSİN
@natilus34 AYNI KINALI BİLAL GİBİ ÇOCUKLARINI NERELERE GETİRDİĞİ ORTADA.BUNLARIN ÇOCUKLARI HEP ALLENGİLLİ İŞLERE ÇALIŞIYOR.
RTE sonrası diye birşey yok. Sonrasında aradan 10 yıl geçsin AKP yi kimse hatırlamayacak. Devlet Kadrolarından temizlenmesi için yoğun çalışmalar yapılacak göreceksiniz.
Bir hükümet düşünün ki başındaki isim şöyle desin... Ülkemize darbe girişiminde bulunan terör örgütü bizim 16 yıllık dönemimizde darbe yapacak güce erişmiştir,büyümüştür... Bunu inkar edemem.. Ve belayı def eden halkımıza karşı hiç yüzü kızarmadan,sanki onların yüzünden olmamış gibi şov yapsın. Rabbimizin lütfu ile halkımızın kahramanlığını utanmadan sahiplensin. Bir de onlardan başka herkesi büyümesine destek oldukları terör örgütü mensubu olmakla suçlasınlar...Yorumu sevgili akp seçmeni kardeşlerimin vicdanına bırakıyorum...
AK PARTİLİ SECMEN COK İYİ DUSUNMELİ VE GERCEK VATANSEVER GİBİ DAVRANMALILAR..PARTİCİ DEGİL VATANCI OLMALILAR
yok daha neler! Ben size diyeyim erdoganin kimi basa getirecegini. Damt bayraktar!!!
al birini vur ötekine farkı yok birbirlerinden...
Can Ataklı'nın b..... yediğinden başı ağrıyor, yine her zaman her konuda olduğu gibi efendilerinin isteği doğrultusunda atıp tutmuş, kıçının kılı ağarmış en büyük metal yorgunu Melih'in ne işi var AKP'nin başında geç bunları Cancığım geç, Tayyib'ten sonra AKP'nin başına öğle bir milli lider gelecekki o Amerikada, Avrupada, İsrailde ve bu ülkelerin içimizdeki uşaklarıda ve köpekleride Tayyib'i mumla arayacaklar, TÜRK Atına Binmiş Bir Kere, İnmez KIZIL ELMA'yı Almayınca, Şeytan Tahtından Düşmez, İslam Ordusu Galebe Çalmayınca,
@7uyuyanlar08 Sen yedi değil yetmiş yıl uyu.
@boraprehistoire Kardeeeeşş !! Sen benim NİK'imle MİKİM'le ilgileneceğine yazdığım yorumla ilgilen, böğle yanlış şeylerle ilgilenirsen doğruları bulamazsın, Benim Uyuyor olmam senin Uyanık olduğunu zannetmenden bin kat daha hayırlıdır. hem bu yazdığım yorumun neresi seni böğle üzdüki sitayişte bulundun anlamadım.
AKP ismini değiştirsin yalama partisi koysun bence
saçma...AKP 2019 DA ANAP A DÖNECEK...KAYNAK, YAŞAR OKUYAN
SAÇMALIYORSUNUZ . SAÇMA YAZAR . SAÇMA HABER. APTALCA HABERLER YAPMAYI BIRAKINIZ.
ZAVALLI ATAKLI GEZİ OLAYLARINDA MERHUM LEVENT KIRCANIN LONDRADA DÜŞTÜĞÜ DURUMA YAZILI BELGE İLE DÜŞMÜŞ
can ataklı da haber ci olduysa gökçekde parti başkanı olur varsa yoksa asparagas haber biri demiş, kim demiş
Reis kesin gidecek diyorsun! Ne yiyip ne iciyorsunuz ya! Reisin ilk turda % 53-55 arası oyu var bunu yazın bi kenara!
yav bunlar alayı Fetöcu değilmi Akp Fetöden oluşmadımı
can ataklı ve saçma teorileri.tayyip melihe yedirir mi hiç
ADAM GİBİ ADAM ÜLKESİNE HİZMET EDEN BİRİ YAKIŞIR MELİH BEYE
Can ataklı kendini ne güzel anlatıyorsun sen bir zamanlar cem uzan ın paspası deyilmiydin ki herkesi kendin gibi görüyorsun sen cem uzan için oruç a başlamadınmı onlara yaptığın sadık kapı bekcılığın hala hafızalarda sen şimdi erdoğan ı gökcek üzerinden sıkıştırmaktasın senin söylemlerini kimse gaale almaz bilmiş ol ole ortalığı karıştırırım sanıyorsan boşa kürek çekme millet seni biliyor kendini anlatarak başkalarına izefe etme olay bundan ibaret
Bildiğim bir tek şey var Erdoğan polemikte Gökçek’ in yanına bile yaklaşamaz
Bu mada başı düzmece haber yapan gazeteci kılıklı yine sallamış..
İ... MELİK GÖKÇEK AKP.NİN BAŞINA GELİRSE AKP. ÇÖKER..
haber yapılmıcak bir durum sacmsz
Erdoğan bunu asla partinin başına geçirmez.
DAMAT VAR SIRADA AMCA
çok vasıfsız ve aptalca bir öngörü ve gözlem olmuş
ataklı sen başka partilere bak CHP NİN BAŞINA KİM OTURACAK FALAN FİLAN
Tayyip erdoğan gidici olmasına gidici gittiğinde akp diye bir parti kalmaz
Biraz ufak atta civcivler yesin
KOKUSUZ gazeteci can pasak lının müthiş haberi... bu kadar olur bu kadar... böyle değerler 31 yılda bir gelir kıymetini bilelim
eeeee tabi ankarayı parsel parsel sattı doymadı sıra ülkeye geldi
Helal olsun Melih Gökçek e hakkıdır adamın yıllardır burada Ak partiye hizmet ediyor. Oğlu Osman GÖKÇEK te bir çok Ak partiliden daha iyi çalışıyor. Rant için de olsa bir gayretleri var.
Mübarek Ramazan günü bu kadar fazla içmeyin Can Bey ..
CHP sempatizanları ve yandaş yazarları ve RTE muhalifleri, haksız olsalar dahi avukatlığını yapıyorlar, ançak seçimlerde % 27 alamıyorlar. Nedeni bu saldırgan tutumları. Geçmiş icraatları. Dikili ağaçları bile yok.
Can Ataklı' gönlünden geçenleri yazmış.
gerçekten ama gerçekten bu tür kişilere gazeteci denmesinden ve haber yapmasından utanıyor ve tiksiniyorum!!!!
yahu siz hastasınız deyince kızıyosunuz bu kez bunun yazdıklarına inanan sözcü kitlesine ALLAH akıl fikir versin
KURU LAF İFTİRA YALAN BİR ÇİVİNİZ VARMI SÜMER FABRİKASI YAPMIŞ UÇAK FABRİKASI NE OLDU SGK NE OLDU .
Diğer Haberler