MAGAZİN

Memet Ali Alabora: Türkiye ile ilgili bilgim 7 yıl evveline ait

Memet Ali Alabora: Türkiye ile ilgili bilgim 7 yıl evveline ait

Gezi Olayları Davası’nda müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan ve hakkında yakalama kararı bulunan tiyatro ve televizyon oyuncusu sanatçı Memet Ali Alabora, 7 yıldır yurt dışında geçirdiği süre boyunca yaşadığı süreci anlattı.

Bir podcast yayınına katılan oyuncu Mehmet Ali Alabora, Türkiye'ye dönmek istediğini ancak riskli gördüğü için dönemediğini, Galler’de yeni bir hayat kurmak için günde 18 saat çalıştığını söyledi.

Alabora, Türkiye’den ayrılmaya karar verdiğinde, geri dönememe ihtimalini, sürgün hayatının bu kadar uzun süreceğini hiç düşünmediğini ve o dönem "sudan çıkmış balık gibi" olduğunu sözlerine ekledi.

'HER ŞEYDEN ÖNCE İSTANBULLUYUM'

“Ben kendimi hep İstanbullu olarak tanımlamıştım. Her şeyden önce İstanbulluydum. Oyunculuktan da öte bir şeydi benim için. Fark ettim ki, benim aidiyet duygum biraz daha geçişkenmiş. Şimdi aynı zamanda bir Cardiffliyim, Gallerliyim. Buranın kültür, siyasi ve sosyal hayatı içerisinde var olan ve etkisini olan biriyim. İstanbullu ve Türkiyeli olduğum kadar buralı da hissediyorum hatta şu an daha çok hissediyorum" diyen Alabora,

'TÜRKİYE İLE İLGİLİ BİLGİM 7 YIL EVVELİNE AİT'

"Elbette Türkiye ile sürekli bir ilişkim var, ana dilim Türkçe ama ne kadar bağlantılı olursam olayım benim Türkiye ile ilgili referanslarım 7 yıl öncesine ait. Bugün Türkiye’de bir jargon, yeni kalıp sözcükler varsa bilmiyorum. Yeni birileri ünlü olmuş tanımıyorum, yeni futbolcuları bilmiyorum. Türkiye ile ilgili görgüm bilgim var ama 7 yıl evveline ait bunlar. 7 yılın Galler’ini daha iyi biliyorum Türkiye’den" diye konuştu.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 91 yorum
Kalbimizdesin , cesur çocuk.....Saygıyla....
belli, çok cesur çocuk. soluğu nerede aldı baksana
Kalbinizde olacağına yanına gidiversenizde ülke böylelikle arınmış olsa ne hoş olurdu
@nilgunk70 Söyle sana da İngiliz vatandaşlığı ayarlasın kendisi gibi. Cesur çocuk denmez böylelerine. Ajanlık faaliyeti yaptıktan sonra sahiplerinin vatandaşlık verip yanına aldığı birine olsa olsa korkak vatan haini denir.
sanada nasip olur insallah
sen cesur görmemişsin
senide alırlar yakında cesur çocuk
@nilgunk70 Cesur görmek istiyorsan aç internetten Şehitlerimize bak koçum.. hainlik edip sonra ülkeden kaçanlara değil.
@nilgunk70 Cesur çocuk değil de, nostaljik çocuk mu desek?
adam gibi adam m ali ve alabora ailesi
Cesur adam kaçmaz.
@elincmustafa2010 yargı bağımsız olursa kaçmaz
@elincmustafa2010 yargının bağımsız yada taraflı olup olmamaso bu adamın VATAN HAİNİ olduğu gerçeğini değiştirmez!!!
@diamond2407 yargının taraflı olması kaçma nedeni olamaz.
@ilyaskara vatan sevmeyi bir öğrenseniz yaktınız sattınız ihanet ettiniz ... askeri bilgileri verdiniz hala vatan severim diyorsunuz.Hain derken aynaya bakın
@elincmustafa2010 bir zamanlar savunduğunuz hocaefendi için öyle demiyordunuz ama
@diamond2407 Ne kadar fetöcü hain varsa bu sözü söylüyor hep. Yargı asıl şimdi bağımsız çünkü fetöcü yargı mensupları temizlendi. Hatta bazıları da tıpkı bu kaçak gibi yurt dışına kaçtı.
karşındaki namertse ne yapacak.
@elincmustafa2010 Ne temizlenmesi? Cumhurbaşkanı bir bölüm yargıyı denetim altına almış. Geri kalanı da AYM özelliklede FETÖ diye suçlanıyor. Ki onların atamasını bizzat RTE yaptı. Yargı bağımsız öyle mi? Hem bağımsız değil hemde hukuk kalitesi yok.
Geri Dön