HABER

Menderes'in cenazesi İstanbul'a getirildi

Menderes'in cenazesi İstanbul'a getirildi

Eski başbakanlardan Adnan Menderesin oğlu Aydın Menderes'in cenazesi, THY'nin özel uçağıyla saat 09.00'da İstanbul'a getirildi.

İSTANBUL (ANKA) - Eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes son yolculuğuna uğurlanıyor. Menderes'in cenazesi Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Topkapı'daki Anıt Mezar'da toprağa verilecek.

[

](http://haber.mynet.com/menderesin-esinden-korkunc-iddia-608235-guncel/)

[

](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/aydin-menderes-vefat-etti-ankara-son-menderesi-ugurladi/9278/236653/sayfa/1/)

Menderes'in öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı için Fatih Camii avlusunda gereken hazırlıklar yapıldı. Dün Ankara'da düzenlenen cenaze töreni sonrası TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in de eşlik ettiği THY'ye ait özel uçakla Menderes'in naaşı İstanbul'a getirildi. Atatürk Havalimanı'ndan konvoy eşliğinde cenaze töreninin yapılacağı Fatih Camii'ne getirilen Menderes'in Türk bayrağına sarılı tabutu,cami avlusundaki musalla taşına bırakıldı. Menderes'in tabutunun önüne büyük bir fotoğrafı da konuldu.

Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Cenaze töreni öncesi Fatih Camii ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Geri Dön