Meral Akşener: KPSS'yi kim çıkardıysa eli kırılsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KPSS'nin öğretmenler için ihanet olduğunu belirterek, "Kim çıkardıysa elleri kırılsın. Öğretmenliğin itibarsızlaştırılmasının, çeşitli iş alanlarında çalışmaya zorlanmasının, cumhuriyetin temeline dinamitin koyulma amacı taşıdığına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Meral Akşener: KPSS'yi kim çıkardıysa eli kırılsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Öğretmenliğin itibarsızlaştırılmasının, çeşitli iş alanlarında çalışmaya zorlanmasının, cumhuriyetin temeline dinamitin koyulma amacı taşıdığına inanıyorum." dedi.

Partisinin Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği programda Akşener, kendi öğrencilik yıllarını anlattı.

"BU ÜLKEYE İHANET"

Akşener, şöyle konuştu:

"Bir şeyi kaybettik. Bunun taammüden yapıldığına inanıyorum. Öğretmen Okulları kaldırıldı. KPSS'nin öğretmenler için çıkarılmasını taammüden bu ülkeye bir ihanet olarak görüyorum. Kim çıkardıysa eli kırılsın. Bilerek, taammüden, önce bu ülkenin çocuklarının emanet edildiği, Atatürk’ün en önem verdiği meslek değil bir yaşam tarzı olan öğretmenliğin itibarsızlaştırılmasının, çeşitli iş alanlarında çalışmaya zorlanmasının cumhuriyetin temeline dinamitin koyulma amacını taşıdığına inanıyorum. Kalemin yerini küreğim aldı. Pazarcı öğretmen, amele öğretmen, şu öğretmen bu öğretmen… Öğretmenlik mesleğinin dışında tutulan gencecik evlatlarımız, atanamayan öğretmenler… 3 bin 600 ek gösterge… Sözleşmeli öğretmenin fikri hür vicdanı hür olabilir mi? Bütün rahatlığıyla öğrencilerine öğrendiklerini iletme imkanı olabilir mi?"

"BU PROJE BİRBİRİNİN AYNISI"

İçişleri bakanlığı yaptığı döneme de değinen Akşener, "Bugüne kadar dikkat edin PKK öncelikle hep öğretmenleri şehit etti. Oralara öğretmen gitmesin, önce korksunlar gitmesinler daha sonra da atanamayıp itibarsızlaşsınlar... Bakın bu proje birbirinin aynısı." dedi.

Maltepe Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosunun müzik dinletisi sunduğu program, Meral Akşener'in parti üye, temsilci ve öğretmenlerle toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
CHP'nin arka bahçesinin sözde lideri yine konuşmuş. Sorun KPSS de değil, yıllardır tamamının atanma şansı olmamasına rağmen üniversitelerin bu kadar öğretmen kontenjanı açmasıdır. Bu şartlarda iktidara kim gelirse gelsin tüm öğretmenleri işe başlatması mümkün değil. Sorunun farkında olmayan bu zat gününe göre hoşa gidecek sözler savurmaktan öteye gidemiyor. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Ayrıca bir bilgi vereyim; bu sınav devlet memurluğu sınavı (DMS) adıyla ilk olarak 1999 da yapıldı, 2 yıl sonra adı KPSS olarak değiştirildi...
ağzına sağlık kardeşim
550 Vekil YETMEZ MİS GBİ 600 VEKİL ÇIKARTAN IHANETTIR
@69480kimyage16 yıldır ülkeyi kim yönetiyor.düzeltselerdi heryıl bir bakan her bakan bir sistem getirdi ebleh
veteriner mühendisi ogretmen yap.sonra yigilma oluca sinav koy.yetmez bi de mülakat koy..o da yetmez 2023 vizyon belgesine göre formasyon olmasına gerek yok dee..Her seyi daha berbat hale geldi. .daha berbat olacağına eminim umut yok. .Hdp ile megri megri Türkü söyleyenlerden umut beklemek beyhude
Meral efendi senin bu sözlerin öğretmenleri sevdiğinden veya düşündüğünden değil önümüzdeki seçimler için yaptığın bir ajitasyondur bu millet ve sevgili öğretmenler bunu bilmeyecek kadar gerizekalı değildir, sonra vatana ihanetten bahsediyorsun bu sözünde senin HDP ile aynı ittifakta yer alarak bu vatana yaptığın ihaneti gizleme çabandır. geç bunları kızım geç, boynuzun uzayıpta kulağı geçeli 16 sene oldu senin gibi eski çamlarda çoktaaaan bardak oldu.
1 zamanin da birileri hdp ile kol kolayken ihanet degilmiydin 2 iyi partinin hdp ile iş birliği içinde olduğuna delilin nedir a habermi bir önceki seçimde iyi parti demir taşı destekliyordu size göre her seferinde aynı oyun
@7uyuyanlar08 de he he bi kere uslubunuz yok yorum yapmışsınız
Kpss olmasa adamı olanlar her yere atanırdı. sınav garibanın umudu en azından. keşke herşey sınavla bitseydi. itibarsız kısmına katılıyorum maalesef hak edilen kıymeti alamıyor öğretmenler.
kpss ile adamı olanlar atanmıyo yani(!)
@farisi1984 iyi de hanımefendi yanlış demiş. Sorun elbette KPSS değil, "mülakat"(!).
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler