HABER

'Meral Akşener yeni parti kuruyor, partide AK Partili isim de yer alıyor'

Referandum sürecine 'hayır' kampanyası yürüten Meral Akşener bu hafta Ankara'ya çıkarma yapacak. MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in parti kurduğu takdirde, kurucu üyeler arasında AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in de yer alacağı öğrenildi. Yarın 'hayır' cephesinde yer alan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ve cuma günü de Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal ile de görüşecek Akşener'in Ankara hamleleri gündem yarattı.

'Meral Akşener yeni parti kuruyor, partide AK Partili isim de yer alıyor'

Referandum sürecinde 'hayır' kampanyası yürüten Meral Akşener bu hafta Ankara'ya çıkarma yapacak. Akşener'in parti kurduğu takdirde, kurucu üyeler arasında AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in de yer alacağı öğrenildi.

2019 seçimlerine yeni kuracağı partiyle katılacağı konuşulan Meral Akşener, Çukurambar'da kaldığı otelde olağanüstü kongre sürecinden itibaren birlikte hareket ettiği grupla 'istişare' toplantısı yapacak.

Sözcü gazetesinden Kamil Elibol'un haberine göre Akşener yarın 'hayır' cephesinde yer alan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cuma günü ise Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'la biraraya gelecek. Akşener'in parti kurduğu takdirde, kurucu üyeler arasında AKP'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in de yer alacağı öğrenildi.


Geri Dön