HABER

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili flaş açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "CHP ile bir aday çıkarmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Onlar açısından da bizim açımızdan da Türkiye açısından da" dedi.

Meral Akşener'den Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili flaş açıklama

Havsa ilçesinde Hayvan Pazarı'nı gezen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, besicilerin kazançlarının çoğunun girdi maliyetlerine gittiğini savundu.

Daha sonra Edirne şehir merkezine geçerek kadınlarla bir araya gelen Akşener, gazetecilerin, NATO tatbikatındaki skandalla ilgili sorusu üzerine, gerçekleşen tabloyu kınadıklarını ve özür dilenmesinin Türkiye açısından önemli olduğunu söyledi.

"CHP İLE ADAY ÇIKARMANIN YANLIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

Akşener, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerine tek başlarına gireceklerini ifade ederek, "CHP ile bir aday çıkarmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Onlar açısından da bizim açımızdan da Türkiye açısından da. Ama ikinci tura kim kalırsa o hayır blokundan elbette ki biz sonuna kadar onun yanında durup çalışacağız. Cumhurbaşkanlığı seçiminde birinci turda bütün siyasi partilerin adaylarını çıkarabilmelerini diliyoruz." diye konuştu.

Balkan Şehitliği, Eski Cami ve esnaf ziyareti sonrası Saraçlar Caddesi'nde partililere seslenen Akşener, programının ardından kentten ayrıldı.

![]()

Geri Dön