Merdiven altı maske üreticisinden 'Pes' dedirten savunma: Deneme aşamasındayım

Bursa’da Osmangazi Belediyesi zabıta ekipleri, korona salgını nedeniyle vatandaşın en çok talep ettiği dezenfektan ve maske üreten iki merdiven altı imalathaneye baskın yaptı. İlk baskında satışa hazır piyasaya değeri 2 milyon TL olan kaçak ve sağlıksız dezenfektan malzemesi ele geçirildi. Diğer baskında ise ayaklar altında binlerce yüz maskesi üretirken yakalanan şahsın ‘Deneme sürecindeyim’ sözleri de korona salgını ile birlikte hatırlanacak.

Korona salgını ilgili mücadele sürecin de sağlık çalışanlarının ardından gece gündüz demeden çalışan kamu çalışanları arasında temizlik işçileri ve zabıta ekipleri geliyor. 1 Milyonu aşan nüfusu ile Türkiye’nin en büyük ilçeleri arasında yer alan Bursa’nın Osmangazi ilçesinde 13 Mart tarihinden itibaren 24 saat mesai uygulaması ile görev yapan ekipler, bir yanda düzenli olarak ortak kullanım alanlarını dezenfeksiyonu yaparken, diğer yanda halk sağlığını tehdit eden kaçak ve ruhsatsız işletmelere göz açtırmıyor.

İlk baskının adresi Osmangazi İlçesi’nin Küçükbalıklı Mahallesi. Aldıkları ihbarı değerlendiren Osmangazi Belediyesi zabıta ekipleri gece geç saatte gerçekleştirdikleri baskın da tonlarca dezenfektan malzemesi ele geçirdi. Kaçak depoya baskın yapan ekipler, koronavirüsü nedeniyle en çok talep edilen ürünlerin başında geldiği için hem yüksek fiyata satılan hem de bulunması zor olan el dezenfektanları piyasaya sürülmeden topladı. Farklı litrelik paketlerde hazırlanan el dezenfektanlarının piyasa değerinin 2 milyon TL olduğu öğrenildi.

"DENEME AŞAMASINDAYIM"

Baskın yapılan diğer merdiven altı imalathanenin adresi ise Hüdavendigar Mahallesi oldu. Vatandaşların virüsten korunmak için yoğun şekilde talep ettikleri maske ihtiyacını fırsata çevirmek isteyen bir şahsın, ayaklar altında ve son derece sağlıksız koşullar da ürettiği kaçak maskelere el koyuldu. Üretime devam ettiği binlerce adet maske ile yakalanan şahıs, ‘İznim yok. Deneme aşamasındayım’ sözleri ile kendisini savundu.

"GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

Koronavirüsü nedeniyle toplum sağlığının zaten kritik bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kaçak ve son derece sağlıksız koşullar da üretilen dezenfektasyon ve maskeler ile vatandaşın hem parasına göz dikip hem de sağlığını tehdit edenlere fırsat tanımayacaklarını açıkladı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Merdiven altında bile üretilen bir malzemeyi devlet neden daha uygun koşullarda üretip halka ve sağlık çalışanlarına dağıtmıyor? İşte devletin böyle bir gücü olsa yüksek fiyat çekenler mecburen fiyatı düşürmek zorunda kalacak ve piyasada maske bolluğu oluşacak vs. Devletin kolu kanadı olan üretimi desteklemezsen, her şeyi satarsan Almanya'nın kıskandığı IBAN lideri olursun.
ulan ne zararı var su maskenin ? dezenfektanın ? içmeyecek bu millet bunları maskeleri dezenfekte edip ısıtma veya alkol ile sonra kullandırın okadar maske ihtiyacı varken böyle merdiven altı diyerek telef etmeyin ürünleri bulamıyor kimse maske
COVİD19 AŞISNI BUNLARIN ÜZERİNDE DENESİNLER. Mademki insanları denek olarak kullanmak iyi fikir o zaman aşı bunların üzerinde denensin.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler