HABER

Mersinli Fatma'nın hayalleri de yangınla birlikte küle döndü! ''Bir fotoğraf karesi bile kalmadı''

Mersin’in Silifke ilçesinde 1 ay sonra evlenecek Fatma Tan’ın çeyizi çıkan orman yangınında evle birlikte kül oldu. Yangından kaçarken üzerlerine hiçbir şey alamayan ve 1 ay sonra düğün yapacak olan Tan ''Anılarımız ve eşyalarımız yangında kül oldu. Geriye bir fotoğraf karesi bile kalmadı. Boş boş eve bakıyoruz'' diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Silifke ilçesindeki yangın sadece ormandaki ağaçları değil, o bölgede yaşayan insanların hayatlarını ve umutlarını da küle çevirdi.

İlçeye bağlı Boğsak, Akdere, Yeşilovacık ve Hırmanlı mahallelerinde 4 gün sürdükten sonra kontrol altına alınan yangın sırasında annesi Eşe Fatma Tan, babası Yusuf Tan ve kardeşi Ayşegül Tan ile birlikte evlerinde bulunan Fatma Tan, yangının büyümesi ile birlikte evlerini bırakarak yangın yerinden uzaklaşarak yakınlarının yanına geçtiler.
Yangından bir gün sonra eve gelen Fatma Tan, evleri ile birlikte çeyizinin yandığını gördü. Gözyaşlarına hakim olamayan Fatma Tan ve ailesi 4 gündür yakınlarının yanında kalıyor. 1 ay sonra düğün yapacak olan Fatma Tan'ın hayalleri küle döndü.
Yangından kaçarken üzerlerine hiçbir şey alamayan Tan ailesine komşuları ve yakınları giyecek verdi. Evlerinin önünde bekleyen Tan ailesi şimdi kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Screenshot_3

''BİR FOTOĞRAF KARESİ BİLE KALMADI''

Üniversite mezunu Fatma Tan, “Evimiz yandı. Her şeyimiz bitti kül oldu. Anılarımız eşyalarımız yangında kül oldu. Akşam saat 8’e kadar evimizi terk etmedik. Ama yangın yaklaşınca arkamıza bakmadan evimizi terk etmek zorunda kaldık. 1 ay sonra düğünüm vardı. Eşyalarım çeyizim hazırdı. Evimi düzecektim. Ama kendi oturduğum büyüdüğüm ev yok oldu bitti tükendi. Bir fotoğraf karesi bile kalmadı. Ailemizle ne yapacağımızı, nasıl hareket edeceğimizi bilmiyoruz. Boş boş eve bakıyoruz. Hiçbir eşyamız kurtarılamadı. Birilerinin bir şey yapmasını bekliyorum. Kendi evimi düzecekken büyüdüğüm evi tekrar düzmek zorunda kaldık yardım istiyorum” dedi.

Screenshot_4

Screenshot_5


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Bir ağaç için ortalığı yakıp yıkan karektersiz geziciler nerdeler..BİR MİLYONDAN DAHA FAZLA AĞAÇ YAKILDI.. ( Sözüm gezi direnişinde olupta polise taş atma oda bizim polisimiz diyerek kendisinin fikirleri uymadığı için eylemde yeralan insana deyil) sözüm televizyonlarda boy boy fotoğraflarda yer alıp trilyonları cebine koyup milyonluk arabalarda gezipte ağacı bahane aden ipi başkasının elinde olan provakasyonculara..
O dediğin kişiler şu anda tatilde
seni bu hallere düşürenin allah belasını versin:((( inşallah birgün onunda evine ateş düşerde eşyaları ile birlikte cayır cayır yanar....
Allah can sağlığı versin
Geri Dön