Meslek lisesi öğretmenlerine tayi yok

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, MEGEP kapsamında yeni alanların normunun netleştirilememesi nedeniyle meslek liselerinde görev yapan meslek öğretmenlerinin il içi yer değişikliği başvurusunda bulunamayacağını bildirdi.

MEB Personel Genel Müdürü Kaya tarafından okullara gönderilen yazıda, 2008 yılı il içi yer değiştirme başvurularının 12-25 Mart tarihleri arasında alındığı anımsatıldı. Kaya, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında görevli meslek dersleri ile atölye ve laboratuar öğretmenlerinin, Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi (MEGEP) kapsamında olduğunu söyledi. 2006-2007 eğitim ve öğretim yılından itibaren uygulamaya konulan yeni alanların normunun netleştirilmediği açıklayan Kaya, il içi yer değişikliği başvurusunda bulunamayacaklarını ve tayin olamayacaklarını bildirdi.

-BOŞ KALAN NORMLARA YER DEĞİŞTİRME İSTEKLERİ ALINACAK-
Kaya, bu durumdaki öğretmenlerin mağdur olmaması amacıyla çalışma yapıldığını kaydederek, "Alan değişikliği ile ilgili başvuru esnasında; geçebileceği alanda il içinde yer değiştirme tercihleri de alınarak, tercih ettiği eğitim kurumlarında öncelik kurumda bulunan öğretmene verilmek suretiyle boş kalan norm karşılığında hizmet puan üstünlüğüne göre yer değiştirmeleri istekleri de değerlendirilecektir" açıklamasında bulundu. Kaya, konuya ilişkin ileriki günlerde http://personel.meb.gov.tr adresinde açıklama yapılacağını duyurdu.