Mesleki Çalışma (Seminer) Dönemi için öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi?

22 Haziran Pazartesi itibari ile koronavirüs nedeniyle çevrim içi yöntemiyle yapılmaya başlanan Mesleki Çalışma (Seminer) Dönemi için öğretmenlerin ek ders ücreti ile ilgili soruları oldu. Mesleki Çalışma (Seminer) Dönemi için öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi? Seminerlere evden katılan öğretmenler ödeme alıp alamayacaklarını merak ediyor.

Mesleki Çalışma (Seminer) Dönemi için öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi?

Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları 22 Haziran Pazartesi itibari ile koronavirüs nedeniyle çevrim içi yöntemiyle yapılmaya başlandı. Peki Mesleki Çalışma (Seminer) Dönemi için öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi? Seminerlere evden katılan öğretmenler ödeme alıp alamayacaklarını merak ediyor.

Mesleki Çalışma (Seminer) Dönemi için öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek mi?

29 Kasım 2019 tarihli 30963 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar'da konuya ilişkin hüküm yer almaktadır.

Kararın 1. maddesinde ''1 Aralık 2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6'ncı maddesinin üçüncü fıkrası ''öğretmenlere, ilgili mevzuatına göre yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde bir öğretim yılında dört haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir.'' şeklinde değiştirilmiştir.

2020 Öğretmenlerin ek ders ücreti nasıl olacak?

Geçtiğimiz yıl 18 Kasım 2019 tarihi itibari ile yürürlüğe giren bu karardan dolayı 22-26 Haziran 2020 tarihlerinde Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları için seminere katılan öğretmenlere 15 saat ek ders ücreti ödenecektir. 29-30 Haziran 2020 tarihlerindeki seminerler için ek ders ücreti ödemesi yapılmaması gerekir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
evet yiğidi öldür hakkını yeme oturdukları yerden ekders aldılar hak ediyorlar askari ücretin 2200 tl olduğu bir ülkede 6 ay çalışıp 6 ay yatan üniv için çocukları dersaneye muhtaç eden çok bilgili kendini yetiştirmiş öğretmenlerin 6000 tl maaş alması acaba ülkede eğitim diye bir şey varmı
@yaralimyar Haberi okuyunca senin gibi cibiliyetsizlerin yorumu dolduracağına emindim zaten. Sen ve senin gibi eğitim düşmanları ülkenin neden bu durumda olduğunun kanıtısınız.
yazık be senin gibi cahillerle aynı ortamda oksijen alıyoruz, çok çalışıp sen de alsaydın insanlar bir yerlere gelmek için sürekli çalışıyorlar kıskanmayın elin biraz kalem tutsaymış gezmek yerine böyle yorumlar yapmazdın cühela seni... git başka yer de havla, ha bu arada öğretmen de değilim, son günler de bu tip eğitim düşmanları türediği için bu yorumu yapıyorum.
Asla öğretmen 6 ay yatmıyor. Ara tatiller ve yaz tatilleri de öğrenciler için Öğrenci olmayınca okul da haliyle olmuyor. Evinizdeki iki çocukla baş edemezken öğretmen onlarca çocukla onlara kızmadan baş ediyor Dersane işi ile öğretmenin ilgisi yok. Sen kursa gideyim de konuları pekiştireyim dersen kimse sana kursa gitme demez Okulda da kurs var, hem de ücretsiz.
yiğidi öldür hakkını yeme demişler. hocalarımız zamanımızdaki gibi cahil değil. oldukça bilgili ve ilgililer. canlı dersler sayesinde gördük evimizde ailecek dinledik hocaları gerçekten işleri zor ve çok bilgililer. çocuklar hocayı soru yağmuruna tuttular hoca öf bile demeden hepsine güzel güzel cevaplar verdi. bizim zamanımızda hocalara soru soramazdık. öğretmenlerimize ne verilse az ve gördük ki hakkıyla işlerini yapıyorlar. önceden cahillikle öğretmenlerin az çalıştığını düşünürdüm hepisinden özür diliyorum, ellerinden öpüyorum özellikle matematikçilerle fencilere hayran oldum.
Hiçbir öğretmenin maaşı 6.000 TL değil, eşim 10 yıllık öğretmen normal maaşı 4.200 TL, ayrıca okuyup bir yerlere gelmekte, okumayıp düşük maaşla çalışmakta kişilerin tercihi, kıskanmayacaksın okuyup bişeyler yapıp sende o ağzına doladığın maaşa ulaşacaksın kardeş. Yattığın yerden o bunu alıyor o şunu alıyor demekle olmuyor...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler