Mete Yarar'dan Tel Abyad ve Resulayn ile ilgili flaş açıklama: Hepsi çıkıp gitti

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, 7. gününe girilen Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yarar, yüzlerce yabancı basın mensubunun harekatın Tel Abyad ve Resulayn'dan çıkıp gittiğini belirterek "Çünkü yazılacak bir YPG başarı hikayesi kalmadı. Manipülasyon yapacak bir durum kalmadı" ifadelerini kullandı.

Güvenli Bölge programında Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin kritik başlıklar tartışıldı. Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, "Harekat başladığında burada yüzlerce yabancı basın mensupları gelmişti. Tel Abyad ve Resulayn alındıktan sonra hepsi çıkıp gitti. Neden? Çünkü yazılacak bir YPG başarı hikayesi kalmadı. Manipülasyon yapacak bir durum kalmadı" ifadelerini kullandı.

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, sınır hattında yayınlanan Güvenli Bölge programında Barış Pınarı Harekatıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Mete Yarar, "Harekat başladığında burada yüzlerce yabancı basın mensupları gelmişti. Tel Abyad ve Resulayn alındıktan sonra hepsi çıkıp gitti. Neden? Çünkü yazılacak bir YPG başarı hikayesi kalmadı. Manipülasyon yapacak bir durum kalmadı. Terör örgütü kiliselerin ve camilerin içindeler hala. Oradan ateş ediyorlar. Neden oradan ediyorlar? Çünkü TSK'nın ibadet yerlerine ateş etmeyeceğini biliyorlar" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Ne zor bir durum ya. Sen Bir Asır boyunca plan yap program yap tam Açılış Kurdalesini kesecekken; Arazinin gerçek sahibi gelsin, Vursun Tekmeyi nevar neyok İndirsin )
Buda bildigin paralı asker
Sende anlattıgın gibi iyi bir askersen gönüllü olarak neden gitmiyorsun
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler