HABER

Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı

Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı

Meteoroloji'den gelen son hava durumu tahmin raporuna göre, Ege Bölgesi'nin bazı kesimleri ve Antalya çevresi için kuvvetli sağanak beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinin yükseklerinde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük hava durum raporuna göre, Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz’in batısı, Doğu Anadolu’nun batısı ve Güneydoğu Anadolu ile Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçmesi bekleniyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında gök gürültülü sağanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Yağışların Kıyı Ege, Çanakkale, Balıkesir’in batı, Antalya ve Burdur’un doğu, Isparta'nın güney ilçelerinde kuvvetli, Güney Ege kıyıları ile Antalya’nın merkez ve batı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Rüzgarın Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu’nun güneybatısı ile Trabzon ve Giresun çevrelerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve kıyı Ege’de yer yer fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
YAĞMUR DUASI... İYİDİR... CUMA AKŞAMINDAN BERİ YAĞMUR YAĞIYOR... CENABI ALLAH A ŞÜKÜRLER OLSUN.
Bu kış meteorolojik kaynaklara göre ılık, yağışlı ve rüzgarlı geçecekmiş. Kar ancak doğuda ve dağlık yerlerde görülecek bu gidişle. Ankara ve İstanbul’da belki iki gün yağar mı belli olmaz. Nerede o eski kışlar...
TÜRKİYE Nasıl Su Sıkıntısı Yaşıyor Anlamıyorum Doğu Anadoluya Yağan Karın Yağmurun Haddi Hesabı Yok Bolgesel Kuraklık Tarım İçin Deseler Anlarımda SU SIKINTISI Turkiyenin Yaşaması Cok İlginc Doğu Anadolu Erzurum Tunceli Erzincan Bingol Van Hakkari Kars Agri Bu Bolgelerine Barajlar Kurulsa Su Sıkıntısı Bence Kalmaz.
baraj yapmaya kalkınca ortalık yıkılıyor barajamı ihtiyaç var doğayı yıkıyorsunuz gibi. evet doğu anadoluda su sıkıntısı yok ancak kuzey batı ve marmara bölgesi çok sıkıntılı. Rabbim suyun eksikliğini göstermesin
sadece yer altı suları değil ki akarsular da kuraklık kısmında sacmaca bir su tüketimi var ülkemizde kimse dikkat etmeden kullanım yapiuor yer altı sularını tarımsal kullanım yapıyorlar herşeyi biz tüketiyoruz uretmedigimiz gibi
Geri Dön