HABER

Meteoroloji'den sağanak yağış, kar ve don uyarısı

Meteoroloji'den sağanak yağış, kar ve don uyarısı

Meteoroloji son hava durumu tahmin raporunda sağanak yağış, kar ve don uyarısında bulundu. Elazığ, Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimleri ile Kırklareli'nin yükseklerinde yarın karla karışık yağmur ve kar, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimi, Düzce, Zonguldak, Niğde ve Kayseri çevrelerinde yağmur ve yer yer sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Türkiye genelinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Marmara, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Muğla ve Antalya'nın kıyı kesimleri, Düzce, Zonguldak, Niğde ve Kayseri çevrelerinde yağmur ve yer yer sağanak öngörülüyor.

Elazığ, Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimleri ile Kırklareli'nin yükseklerinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın, Marmara'nın batısı ile Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı öngörülüyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Yarın 1 Aralık ve kış mevsiminin ilk günü. Yağsın artık, özledik kar yağışını. Eskiden olduğu gibi lapa lapa yağsın. Eskiler mikropları da öldürür derlerdi. Kar belki corona virüslerinin de hakkından gelir.
istanbuldan Allah bereketini kaldırdı, yağmur yok su yok. bu şehir bu nüfusu kaldırmıyor vesselam.
Kar yağsada ruhumuz dinlense
Kar yağdığında ruhu dinlenen yine zenginler dir maalesef fakir fukara her zaman ki gibi kar yağdığında çile çekiyor
Geri Dön