Meteoroloji'den yağış uyarısı

Meteoroloji'den yağışlı hava uyarısı yapıldı.

ANKARA (ANKA) - Marmara'nın doğusu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kütahya ve Afyonkarahisar ile Adana ve Mersin'in kuzey çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Çorum, Ordu, Giresun, Trabzon, Çankırı, Kırıkkale, Konya, Aksaray, Nevşehir ile Samsun'un doğu, Kayseri'nin kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kütahya ve Afyonkarahisar ile Adana ve Mersin'in kuzey çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Çorum, Ordu, Giresun, Trabzon, Çankırı, Kırıkkale, Konya, Aksaray, Nevşehir ile Samsun'un doğu, Kayseri'nin kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve batı kesimlerde 3 ile 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege'de kuzeybatı, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu ile zamanla Doğu Anadolu'da güney ve güneybatı, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop çevreleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yağışların, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Çorum, Ordu, Giresun, Trabzon, Çankırı, Kırıkkale, Konya, Aksaray, Nevşehir ile Samsun'un doğu, Kayseri'nin kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Yerel su baskını, Ani Sel, Yıldırım, Yağış Anında Kuvvetli Rüzgar, Ulaşımda Aksamalar vb.) tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL:Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)

ANKARA:Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle ve akşam saatlerinde il geneli, gece saatlerinde doğu çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (29)

ADANA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde kuzey çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(33)

ANTALYA: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Elmalı, Korkuteli, İbradı ve Akseki ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (31)

SAMSUN: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (25)

ERZURUM: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(37)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: İç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Göller Yöresi, Mersin ve Adana'nın kuzey çevreleri ile Antalya'nın Elmalı, Korkuteli, İbradı ve Akseki ilçelerinin, akşam saatlerinde Isparta çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin batısı ile Kırıkkale çevrelerinin, akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, akşam saatlerinde Çankırı, Konya ve Aksaray çevrelerinde, gece saatlerinde Kırıkkale ve Nevşehir ile Kayseri'nin kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde bölgenin kıyı kesimleri ile Kastamonu çevrelerinde, akşam saatlerinde Kastamonu ve Sinop çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde Sinop çevrelerinde kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren Ordu ve Giresun ile Samsun'un doğu ilçelerinde, gece saatlerinde Trabzon çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; gece saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Kuzey ve batısının parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler