HABER

Metro hattında faciaya kıl payı

Metro hattında faciaya kıl payı

BURSA (İHA) - Bursa'da, kendisini sıkıştıran TIR'a çarpmamak için metro hattına giren kamyon, az kalsın faciaya sebep oluyordu. Kaza anında, İzmir yolundan şehir merkezine gelen tren olmaması muhtemel bir kazayı önlerken, tren seferlerinin aksaması nedeniyle istasyonlarda kuyruk oluştu.

Alınan bilgiye göre, kaza merkez Osmangazi İlçesi İzmir Yolu Sıcaksu Kavşağı yakınlarında meydana geldi. Şehir merkezine gelen Adnan Özdamar'ın (45) kullandığı 16 GK 079 plakalı kamyon, kendisini sıkıştıran bir TIR'a çarpmamak için metro hattına girdi. Sıcaksu ile Kültürpark arasındaki hatta teller ve raylar hasar görürken, tren seferleri yaklaşık bir saat aksadı.

Bursaray yetkilileri, kent merkezinden İzmir yönüne gidişteki tren hattında bir sorun olmadığını, diğer seferlerin ise kamyonun kaldırılmasının ardından yapıldığını açıkladı. Bursaray istasyonlarının tamamında ise seferlerin aksaması ve akşam olması nedeniyle kuyruklar oluştu. Tek hattan yapılan seferde yolculuk yapanlar ise raylardaki kamyonu meraklı gözlerle izledi.

Trafik ekipleri, olay yerine gelen vinç yardımıyla metro hattına giren kamyonu olay yerinden kaldırırken, kazayı yara almadan atlatan taşımacılık şirketinin sürücüsü Adnan Özdamar'ın ifadesine başvuruldu. Özdamar, aracını sanayiden yeni aldığını, Ankara istikametine gittiğini belirterek, "En sağ şeritte park halindeki araca çarpmamak için sağımdaki TIR önüme kırınca, orta şeritten en sol şeride girdim" dedi. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından tren seferleri normale döndü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön