Metrobüs durağında facia! Suriyeli çocuk hayatını kaybetti

Esenyurt Saadetdere metrobüs durağına iddiaya göre kaçak olarak giren mendil satıcısı Suriyeli çocuğa, metrobüs çarptı. Çocuk, olay yerinde feci şekilde hayatını kaybetti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Saadetdere metrobüs durağında iddiaya göre 8-10 yaşlarında Suriyeli erkek çocuk işçi, mendil satmak için kaçak olarak durağa girdi. Çocuk, durakta henüz öğrenilemeyen bir şekilde dengesini kaybedip metrobüs yoluna girdi. Beylikdüzü istikametinden gelen metrobüs çocuğa çarpmasıyla çocuk olay yerinde hayatını kaybetti.

metrobüs1

Olay yerine gelen ekipler yaptıkları incelemenin ardından çocuğun cansız bedenini ambulans ile morga kaldırırken, metrobüs sürücüsü ise ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü. Metrobüs seferlerinde ise uzun bir süre aksama yaşandı.

metrobüs2

Öte yandan, çocuğun kimliğine ve ailesine henüz ulaşılamazken, daha önce de çocukların o bölgede kaçak olarak metrobüs yollarına girdiği ve duraklarda mendil satarak çalıştığı öğrenildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 31 yorum
allah kimseyi yoklukla sınamasın:(
sonunda böyle bişey olacağı belliydi bu çocuklar çok tehlikeli kaç kişinin hayatınıda tehlikeye atıyorlar
Zabıta ekmeğinin peşinde koşanların peşine düşeceğine, şu çocuklara böyle şeyler yapmasına izin vermemesi lazımdı. o çocuk engellenseydi görevliler tarafından hayatta olucaktı. Görevli gafleti var resmen
Bunları kamplara almadığın sınırdışı etmediğin sürece aynı olaylar olacak. Sübyanın sucu yok aileleri yam yam gibi ve görgüsüzler. Oraya yakın lüx bir sitede suriyenin varlıklı aileleri oturuyor ancak 2yıldır anasını ağlatıyor lar. Tüm demirbaşlar kırılıyor yediği yiyeceğin kabını çekirdek kabuğunu neredeyse oraya atıyor gece yarılarında site içinde blok içlerinde gruplar halinde dolaşmalar. Suriyeliler ülkemizi terketmeli yoksa bu halk biryerden patlayacak daha kötü sorunlar olacak. Demedi demeyin
Maalesef haklısın.
ben anlamıyorum metrobüs durağındaki güvenlikler ne iş yapıyorlar kardeşim izin vermesinler böyle kazalarda olmaz şimdi o metrobüs şöförünün suçu ne ben anlamış değilim
@cenk_kafli_2018 neyi anlamıyorsun ya çocuk metrobüse güvenliğin olmadığı e5 den binmeye çalışıyor. allahtan korkunuz yokmu sizin hemen özel güvenliği suçluyorsunuz.
Kendi çocuklarımız aç iken , bu Suriyeli çocukları kontrolsüz olarak ülkemize dolduran AKP yönetimi daha böyle bir çok ölümün sorumlusudur. Ülkemizde hayat Suriye'den beter olmaya başladı...
Afgan'ı Suriyeli'si hepsi geliyor hepsi yazık ettiniz ülkeye
Metrabüs durakları vede içleri 4-11 yaş çocuklarla dolu, mendil satan, para isteyen bir sürü çocuk, bunlara önlem hala alınmıyor, daha 3 ay önce perpa durağında 7-8 çocuk giden metrobüse binemedi diye birisi metrobüse tekme attı araç durdu şoför çıktı, çocuk kendini biranda E-5 yoluna attı, bunların bir an önce toplatılıp aileleri ile birlikte toplama kampına gönderilmesi gerekli, olan Metrobüs şoförüne oldu, ne diyelim iyilik mi yapıyoruz, günah mı işliyoruz...
parası olmayana müsade etmezler tanıdıkları olursa buyur gec derler cocuga müsade etmemisler kacak gecmek istemis yazık olmus allah rahmet etsin.
@kemal_geyik_1996 edepsizlik yapıp metrobüslerde görev yapanlara iftira atma. hiç bir özel güvenlik babası olsa kart basmadan geçirmez. azıcık insan olun ya.
Ülkesinde savaş var adam hala çocuk yapıyor üstelik çocuğa dilencilik yaptırıyor .
YAZİK OLMUŞ ALLAH RAHMET EYLESİN. BU YAVRULAR MENDİL SATANLAR DIR.
Uzaktan takip edenleri var esas onları yakalamalılar. Simsar gibi ortalıkta pişkin pişkin geziyorlar. Yabancılarsa ivedi sınır dışı edilmeli yabancı değilse gereken yaptırım neyse uygulanmalıdır. Bu konuyla alakalı Polis görevini uygulasın. Çocukları duygu sömürüsü olsun daha çok para kazansın diye dilendiriyorlar veya mendil sattırıyorlar.
ölümden kaçış yok Suriye den kaçış gelip kurtuldum deme allah ne dilemise olur
@kiyak25_2018 O çocukların çoğu zaten Türkiye'de doğanlar
Guvenlik turnikeden akbilsiz binenleri gozlemekte. Bu cocuklar E5 karayolundan gecmekteler. Boyle olacagi belliydi. Eminimki aileleri akillanir. Allah kolaylik versin. Biz boyle misafir istemiyoruz. Su ESET ne zaman ESAD olursa emin olki bu savas bitecektir.
Tanrı, bu çocuk sınavı geçti mi ? suriyede savaştan kaç, açlık çek, hiç bir güzel gün görmeden öl.
O BİR MELEK İNANANLARA GÖRE.
bu hattın hep aynı sorunu bununla ilgili çok yetkililere video ve ihbar verdim ve ilgilenen olmadı annelerini de görüyorum her sabah 8:30 da o durağın içine salıyor para için yazık .....
Şehirlerdeki mülteciler acilen şehirlerden çıkarılıp mülteci kamplarında kontrol altında tutulmalıdır. En hayırlısı budur. Mülteci sorununa acilen çözüm bulunmalı.
çocuk işçilerin devlet korunmasına alınması lazım, anne baba bakamıyorsa devlet bakmak zorunda, yazık bir masum günahsız insan hayatından olmuş, çok üzücü.
suçlu %90 güvenlik görevlisi. Hörevleri orada oturup keyif yapmak değil.
Cekirge surusu gibiler bunlar guvenlklerin umurunda degil hepsi akp genclik kollarindan sinavsiz guvenlik olanlar hrpsi elleri ensede sohbet muhabbette oturuyolar telefinda pyun oynuyolar 1 lira isteyenler mendilci cocuklar hepsi dolu koprulerde duraklarda
Bu olaylara sebep olanlar herhalde şimdi huzurludur. Çocukların metrobüslerin içerisinde satış yapmasına ve duraklarda cirit atmasına göz yuman ve tedbir almayan yetkililer sorumludur. İnşallah bu olaydan ders çıkartırlar ve tedbirlerini alır ve bir daha böyle vahim olayları yaşamayız.
hemen hemen 1-2 senedir o cocuklar ya bir calgi caliyorlar ya bir seyler satmaya calisiyorlar defalarca sikayet edilistir belki bir gün birine arac carpicak diye.. bu saatten sonra cok güzel önlem alirlar artik.. yazik bizim ülkede illa biri ölecek ondan sonra birilerinin kafasi basacak..
Durup dururken, metrobüs şöförünün başı derde girmiş. İstanbulda, sabah evden çıkan bir insanın akibeti belli olmuyor demekki.
Ülkemizde bu işleri denetliyen kim var ? Zabıtalar hatta biride yanımda oturuyor Dedikleri baş edemiyoruz Vallla işteseler öyle bir baş ederlerki Sistem her zamanki gibi zayıf her taraf Suriyeli dilenci dolu İnanınki ezseniz hiç kabahatınız yok Çünkü 5.10 yasında cocuklar Araç yüksek ise söför bunu nasıl görsün? 1 avuc boyları var Simdi ben o söförrede acıyorum adam ömür boyu bunun belki etkisinde kalacak küçük bir çocugu öldürdügü için
inşaallah o genç kardeşimizi kasıtlı olarak ölüme itmemişlerdir bu insanlara taamül edeyenler var yok bizimmilletimiz o kadar da yapmaz ama yazık olmuş tabi
güvenlik görevlilerinin hepsinin değişip yerine bu çocuklara izin vermeyip işini düzgün yapacak güvenlikler lazım
Diğer Haberler